Herta Müller w Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen

0

Szanowni Państwo,

MOCAK i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen zapraszają na otwarcie wystawy, na której zaprezentowanych zostanie 220 kolaży Herty Müller. Prezentacja towarzyszy premierze książki Im Heimweh ist ein blauer Saal, wydanej przez Hanser-Verlag.

Herta Müller (ur. 1953) jest niemiecką pisarką pochodzenia rumuńskiego. Od 1987 roku mieszka i pracuje w Berlinie. W 2009 roku została wyróżniona Literacką Nagrodą Nobla. Wiele jej książek zostało przełożonych na język polski. W 2010 i 2013 roku ukazały się również dwa zbiory tłumaczeń kolaży Müller: Strażnik bierze swój grzebień oraz Kolaże.

Więcej informacji >>

W niedzielę, 17 marca, o godzinie 15 zapraszamy również wszystkich chętnych na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawach czasowych: Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego, Ranny, który może chodzić duetu Muntean/Rosenblum, Język kwiatów Akiry Inumaru, Zbrodnia? Maca Adamsa.

Przewodniczką będzie Olena Dewero – z pochodzenia Ukrainka, absolwentka architektury na Politechnice Krakowskiej i miłośniczka sztuki współczesnej, która od 2019 roku współpracuje z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u.

Więcej informacji>>

www.mocak.pl

PLACES WORTH YOUR TIME