Już nam tu nastała ta Kwietnia Niedziela

0

Warsztaty Wielkanocne – Muzeum Narodowe w Krakowie

Już nam tu nastała ta Kwietnia Niedziela

Rodzinne warsztaty wielkanocne

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Są to kroki lekkie i radosne, wręcz taneczne, bo aura już wiosenna i natura budzi się po zimie do życia. Wielkanoc to wyjątkowy czas, gdy uroczystości religijne, obrzędy ludowe i zmiany w przyrodzie przenikają się nawzajem.

W weekend poprzedzający Święta Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty, podczas których porozmawiamy o Kwietnej Niedzieli i innych wielkanocnych tradycjach. Za inspirację posłużą dzieła sztuki zgromadzone w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.

24 marca (sobota), godz. 11.00–14.00 Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17

Prowadzenie: Ewelina Krawczyk i Anna Malik

25 marca (niedziela), godz. 11.00–14.00 Pałac Biskupa Erazma Ciołka ul. Kanonicza 17

Prowadzenie: Anna Warzecha i Anna Malik

Ważne informacje:

Każdego dnia zarówno część teoretyczna, jak i warsztatowa będą różnić się od siebie

Zwiedzanie i warsztaty dla dzieci w wieku od 5 lat (w wypadku dzieci młodszych mile widziana pomoc dorosłych

Cena: 5 zł od dziecka

Można dołączyć o dowolnej porze do godz. 13.00

Warsztaty otwarte, bez rezerwacji, ale z ograniczoną liczbą miejsc

Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie

Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie arteterapii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku

i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

Anna Malik – rzeźbiarka, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, zajmowała się ceramiką, malowała na szkle, desce i płótnie, projektowała witraże. Ma w swoim dorobku szereg wystaw, a także znaczących realizacji i projektów artystycznych. Prowadzi warsztaty dla dzieci, od lat współtworzy przedstawienie tradycyjnych jasełek krakowskich. Współpracowała z Muzeum

Narodowym w Krakowie prowadząc warsztaty w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka i Domu Józefa Mehoffera.

Anna Warzecha – historyk sztuki, licencjonowany przewodnik krakowski, miłośnik krakowskich ciekawostek i zakamarków. Od lat współpracuje z Muzeum Narodowym jako edukator. Zafascynowana kulturą krajów słowiańskich dlatego chętnie „odkurza” dawne tradycje, zapomniane pieśni, a także rzemiosło, szczególnie to związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

PLACES WORTH YOUR TIME