Koncert dla Wojtka Bellona

0

6 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

Koncert dla Wojtka Bellona

W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą:
Lidia Jazgar i Ryszard Ryszard Brączek z Zespołem Galicja
Adam Ziemianin
Tomek Wachnowski
Ryszard Pomorski
Ryszard Styła Spectrum Session
Marcin Skrzypczak
Wołosatki – harcerski zespół wokalno-instrumentalny

Prowadzenie: Janusz Deblessem

Wojtek Bellon – zapalony turysta, członek PTTK, na każdą wędrówkę zabierał ze sobą gitarę. Swój debiut pieśniarski przeżył latem 1971 r. na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie wraz z Grażyną Kulawik zdobył jedną z głównych nagród, co dało początek Wolnej Grupie Bukowina. Znaczącym sukcesem w karierze Bellona było zdobycie pierwszej nagrody na krakowskim Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w 1974 r. Bardzo zróżnicowana tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć poruszający motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta. „Między nami”, „Kołysanki dla Joanny” to z kolei przykłady bardzo osobistych tekstów o miłości.

bilety – 50 / 40 zł

11 maja (piątek), g.19.00, Scena NCK

Kabaret Ani Mru-Mru – Ostatnie takie trio

„Ostatnie takie trio” to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem… Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy. Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy. „Ostatnie takie trio” to coś czego na pewno nie wolno przegapić…

bilety – 75 zł

12 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK

BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR

Obsada: Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Sambor Czarnota, Martyna Kliszewska


Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood- która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektaklularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu. Kostiumy do przedstawienia zaprojektował jeden z czołowych polskich projektantów Tomasz Ossoliński. Inspirowane latami 60-tymi i 70-tymi kreacje wnoszą klimat epoki oraz styl wielkich gwiazd kina tamtego czasu ( wśród kostiumów, w których pojawia się na scenie Małgorzata Foremniak min. jedwabna Dźelaba ręcznie obszyta 117 kryształkami Swarovskiego wykończona strusimi piórami czy płaszcz z organzyny obszyty piórami marabuta i   haftowanymi aplikacjami i biżuterią Swarovski). ” Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat , w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko w najnowszym spektaklu Jakuba Przebindowskiego „ Być jak Elizabeth Taylor“.

Czas trwania 120 min

Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski
Kostiumy – Tomasz Ossoliński

bilety – 80 zł

20 maja (niedziela), g. 16.00, sala kameralna

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

prowadzenie – Wojciech Dąbrowski

bilety – 2 zł

24 maja (czwartek), g. 18.00, Scena NCK

Goła baba – Joanna Szczepkowska

Tekst: Joanna Szczepkowska

Reżyseria: Agnieszka Glińska

Monodram autorstwa Joanny Szczepkowskiej. Sztuka została wystawiona pierwszy raz w teatrze Powszechnym w Warszawie. Premiera odbyła się 05 04 1997 roku. Od tego czasu nieprzerwanie spektakl ogląda publiczność w Polsce i za granicą. Aktorka gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej – jedna , idealistka, uprawia sztukę „nieskażoną”, czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności, druga to uosobienie szmiry i bezczelności a jej „sztuka” to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny streaptease. Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, publiczność jest istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru. Niespodziewana pointa sztuki stawia widza przed pytaniem czy to z czego się zaśmiewał nie jest też ludzkim dramatem.

Po spektaklu zapraszamy na finisaż wystawy prac plastycznych Joanny Szczepkowskiej.

bilety – 45 zł









PLACES WORTH YOUR TIME