MUZEALNE AKTUALNOŚCI… ON-LINE! 7–13 GRUDNIA

0

KOMUNIKAT:

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiczną wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne do dnia 27 grudnia 2020.
Zapraszamy na nasze wydarzenia on-line.

Wystawa „SZOPKI W CELESTACIE”
Od 7 grudnia 2020
http://www.muzeumkrakowa.pl/wystawy/wystawa-szopek


Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich, przygotowywana w Celestacie, nie będzie dostępna dla publiczności do 27.12.2020. W tym czasie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Krakowa 
www.muzeumkrakowa.pl/wystawy/wystawa-szopek, gdzie będzie można obejrzeć wszystkie szopki nagrodzone w tegorocznym konkursie.
Mamy nadzieję, że jeszcze pod koniec tego roku muzea zostaną udostępnione zwiedzającym, a my będziemy mogli spotkać się z Państwem na wystawie szopek w Celestacie.
Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich czynna będzie od 7 grudnia 2020 do 28 lutego 2021 r.
78. Konkurs Szopek Krakowskich oraz pokonkursowa wystawa Szopki w Celestacie uzyskały honorowy patronat Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KRAKOWSKIE KOLOKWIUM
KRAKOWSKIE KAMIENICE – (POWAŻNA) REWITALIZACJA CZY (POWIERZCHOWNA) ESTETYZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ?
8 grudnia 2020 (wtorek) godz. 18:00, Pałac Krzysztofory
Debata online: 
www.facebook.com/PalacKrzysztofory

Przechodząc ulicami centrum Krakowa, z łatwością dostrzeżemy, jak wiele kamienic w ostatnich kilkunastu latach przeszło remonty, odzyskując swój dawny blask. Niekiedy jednak mamy do czynienia jedynie z powierzchownym odświeżeniem fasady. W trakcie dyskusji paneliści spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania: Czy to, co dzieje się z krakowskimi kamienicami, możemy nazywać poważną rewitalizacją czy też powierzchowną estetyzacją przestrzeni miejskiej?  Jak w związku z pandemią zmieniła się i zmieni sytuacja zabytkowych budynków w sercu miasta?
Udział wezmą: dr hab. Bogusław Krasnowolski, dr Michał Wiśniewski, Robert Piaskowski i Maciej Wilamowski. Prowadzenie: dr Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.

MALOWNICZA WIZJA PRZESZŁOŚCI – TAJEMNICE POKOJU KOLEKCJONERA
10.12.2020 (czwartek) godz. 18.00, Kamienica Hipolitów
Spotkanie on-line: 
www.facebook.com/KamienicaHipolitowMHK

Zastanawialiście się kiedyś, jakie tajemnice kryją się w Pokoju Kolekcjonera w Kamienicy Hipolitów? Teraz macie okazję je odkryć!
Zapraszamy: 
www.facebook.com/KamienicaHipolitowMHK.

SPACEREM PO KRAKOWIE – WOKÓŁ SZOPKI
Do 2.02.2021
Wirtualny spacer „Wokół szopki”: http://www.wokolszopki.pl

W tym roku kolejny już raz krakowskie szopki tchną ducha świąt Bożego Narodzenia w miejskie place i uliczki. W obrębie Starego Miasta wyeksponowanych zostanie blisko 40 szopek. Na wielbicieli szopkowej tradycji czekają również wirtualny spacer szlakiem najpiękniejszych szopek, gra terenowa oraz warsztaty on-line dla dzieci i rodziców „Ekoszopka pod choinkę”.
Kluczem do oglądania wspaniałych dzieł krakowskich szopkarzy może być spacerownik, który można pobrać ze strony www.wokolszopki.pl, a w wersji papierowej będzie dostępny w punktach InfoKraków oraz w oddziałach Muzeum Krakowa (kiedy muzea zostaną otwarte).
Projekt Wokół Szopki organizowany jest przez Miasto Kraków, KBF oraz Muzeum Krakowa – oddział Celestat.

ZAPRASZAMY!

PLACES WORTH YOUR TIME