MUZEUM DLA SCHRONISKA – AUKCJA DRZEWKA EMAUSOWEGO

0

24 MARCA, GODZ. 10.00 – 7 KWIETNIA, GODZ. 11.00

W Poniedziałek Wielkanocny, jak co roku w Domu Zwierzynieckim organizujemy święto oddziału – Przystanek Emaus. Opowiadając historię zwierzynieckiego odpustu nie możemy zapomnieć o tradycji wykonywania drzewek emausowych, drzewek życia  – zabawek nawiązujących swoją symboliką do budzącej się na wiosnę przyrody. Z okazji piatego już Konkursu na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe Muzeum Miasta Krakowa postanowiło zorganizować pierwszą aukcję tych niezwykłych zabawek. Całość wylicytowanej kwoty przeznaczymy na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, z którego przybył do nas Włodek, koci kustosz mieszkający w Domu Zwierzynieckim.

Aukcja prowadzona będzie za pośrednictwem strony internetowej Krakowskiego Schroniska od 24 marca do 7 kwietnia 2018 roku.

LINK DO AUKCJI.

Na aukcji będzie można wylicytować drzewko emausowe autorstwa Anny Kowalskiej, za które jury w ubiegłym roku przyznało 1 nagrodę w kategorii wiekowej „dorośli”.
Drzewko ma wymiary:
wysokość 49 cm
szerokość 46 cm
głębokość 30 cm

Drzewko wystawione na aukcji będzie można zobaczyć podczas Przystanku Emaus 2 kwietnia 2018 r. w Domu Zwierzynieckim.

Zachęcamy do licytacji!

Zobacz również film gdzie pracownicy MHK i przyjaciele muzeum opowiadają o swoich czworonożnych pupilach zachęcając do aukcji: Muzeum dla Schroniska

facebook/DomZwierzyniecki
facebook/Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
www.schronisko.krakow.pl

Fot. Tomasz Kalarus/Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

PLACES WORTH YOUR TIME