NATURA(lna) Cracovia Danza

0

Zapraszamy na prolog cyklu happeningów Cracovia Danza: balet w mieście. Edycja NATURA 2020. W przyszłym roku hasłem naszych spotkań z mieszkańcami Krakowa i turystami będzie natura. Zaproponujemy taneczną podróż przez zielone miejsca Krakowa – niezwykłe, fascynujące, tętniące życiem. Zwrócimy uwagę na to, co dla nas najważniejsze: pielęgnowanie natury, której jesteśmy częścią.  Chcemy zaakcentować, że o czyste powietrze, parki, skwery, rzeki, nawet te najmniejsze musimy dbać, bo to nasze najcenniejsze dobro. Ale jednocześnie chcemy przypomnieć, że natura od lat stanowiła inspirację dla kolejnych pokoleń kompozytorów i choreografów.

Zaczynamy prologiem, bo też okazja jest niezwykła. Balet Cracovia Danza, jako pierwsza instytucja kultury miasta Krakowa stała się właścicielem ekologicznego samochodu, w stu procentach na prąd. Jesteśmy bardzo z tego dumni i szczęśliwi, że w ten sposób możemy przyczynić się do „budowania” ekologicznej świadomości mieszkańców Krakowa.

Prolog NATURA(lna) Cracovia Danza odbędzie się w środę 27 listopada o godz. 13. Startujemy pod Pałacem Wielopolskich (Urzędem Miasta), a następnie idziemy na Rynek Główny, by zatańczyć na płycie Rynku od strony ul. Szewskiej. Będzie muzyka, wiele zieleni, kwiaty na kapeluszach i…ekologiczne auto. Zaprezentujemy kadryla – taniec który był wykonywany na całym świecie zarówno w salonach, salach balowych, jak i na plenerowych potańcówkach.

NATURA(lna) Cracovia Danza

Zapraszamy!

PLACES WORTH YOUR TIME