Ostatni tydzień z wystawą Dany Arieli Polski fantom | Otwarcie nowej księgarni | Ostatnie seanse w ramach Filmowych piątków

0

W sobotę 31 sierpnia o godzinie 17 w Bibliotece MOCAK-u odbędzie się oprowadzanie po kończącej się tego dnia wystawie Dany Arieli Polski fantom. Po ekspozycji oprowadzi jej kuratorka – Marlena Nikody.

Dana Arieli posługuje się pojęciem fantomu, rozumianego jako odczuwanie bólu w amputowanej kończynie. W swoich pracach stara się uchwycić ślady systemów, które nadal są źródłem dyskomfortu. Artystka w swojej sztuce pyta o świadomość istnienia pozostałości po upadłych dyktaturach w obszarze kultury wizualnej, a także zastanawia się nad tym, jak przestrzeń stworzona w czasach reżimu oddziałuje po zmianie politycznej, w warunkach demokratycznych.

Więcej informacji o wystawie>>

Materiały prasowe do pobrania>>


Bunkier Bookstore MOCAK to księgarnia artystyczna działająca przy Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Rozpocznie działalność 1 września o godzinie 11.

W księgarni mieszczącej się w Krakowie przy placu Szczepańskim 3a, a także w sklepie internetowym oferujemy najciekawsze propozycje wydawnicze z zakresu współczesnej humanistyki. Obok publikacji dotyczących krytyki sztuki, filozofii czy estetyki znaleźć można tu wydawnictwa o fotografii, designie, modzie, filmie, muzyce, architekturze oraz nowych mediach. Księgarnia ma także dobrze zaopatrzony dział publikacji dla dzieci i młodzieży oraz rozbudowaną sekcję komiksów.
W ofercie księgarni znajduje się kilkadziesiąt tytułów prasowych. Prowadzimy także prenumeratę czasopism dla naszych klientów. Na indywidualne zamówienie sprowadzamy książki spoza stałej oferty, wyszukujemy publikacje odpowiadające zapotrzebowaniu czytelników.

Bunkier Bookstore MOCAK
Plac Szczepański 3a, Kraków
Godziny otwarcia: wtorek – niedziela 11–19

Więcej informacji >>


Przypominamy także o kończących się Filmowych piątkach w MOCAK-u. O godzinie 21 w podcieniach Muzeum odbędzie się ostatni seans nawiązujący do problematyki wystawy Natura w sztuce. Wstęp 1 zł. Film z polskimi napisami.

Przed nami pokaz:
• 30 sierpnia, piątek, godz. 21, Serce psa (Heart of a Dog, 2015, reż. Laurie Anderson, 1h 15 min)

Więcej informacji >>

W godzinach otwarcia Muzeum (11–19) zapraszamy do sali audiowizualnej na finalny seans filmowy On Art – Festiwalu Kina i Sztuki. Filmy prezentowane są w pogrupowanych blokach tematycznych:

• 30 sierpnia, piątek, godz. 11–19, PORTRET ARTYSTY, Personal Portrait vol. 2 (reż. Piotr Malecki, 2018, Polska, 46 min), Brian Auger – Life on tour (reż. Michael Maschke, 2019, Niemcy, 72 min)

Więcej informacji >>

PLACES WORTH YOUR TIME