Przejść się w butach nie do pary – spektakl „Dziennik przebudzenia” na platformie PLAY KRAKÓW

0

„Jeden but taki, drugi taki. Jeden zimowy, drugi letni. Oba na szczęście czarne. Oba na zgubę na moich nogach” – jeśli brakuje nam teatralnych uniesień mamy szansę to zmienić, bo już od 7 lutego można oglądać spektakl Dziennik przebudzenia w reżyserii Adama Ferencego. Scenariusz na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha napisała Magda Kupryjanowicz, na scenie zobaczymy reżysera oraz Joannę Kosierkiewicz. Zapis spektaklu nagranego w Centrum Kongresowym ICE Kraków będzie dostępny bezpłatnie na http://www.playkrakow.comw.

Dziennik przebudzenia to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl oddający Pilchowskie poczucie humoru, zarazem nieuciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny i inteligentny. Anegdoty o epizodach codzienności przenikają się z rozważaniami o życiu, chorobie, literaturze. Ich dopełnieniem są nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które wraz z muzyką podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

Tak o spektaklu mówi Adam Ferency: „Kiedy czytałem Dzienniki Jerzego Pilcha, zarówno pierwszy, jak i drugi, myślałem, że jeśli bym umiał pisać, to tak właśnie opisywałbym otaczającą mnie rzeczywistość. Dziennik przebudzenia to przedstawienie o starym mężczyźnie i młodej kobiecie, o możliwej albo niemożliwej miłości, o chorobie i może o wyzdrowieniu. I wreszcie, pewnie również, o śmierci”.

 

Dziennik przebudzenia

scenariusz: Magda Kupryjanowicz na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha | obsada: Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz | reżyseria: Adam Ferency | muzyka: Piotr Łabonarski | wizualizacje: Antoni Ferency

Spektakl będzie dostępny bezpłatnie na platformie PLAY KRAKÓW od niedzieli, 7 lutego. 

Organizatorami są Miasto Kraków i KBF

Producent: 2Vision. Zrealizowano w ramach Funduszu Wsparcia Kultury

 

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

 

PLACES WORTH YOUR TIME