Studenci wybrali: Małgorzata Szejnert AuTORytetem!

0

AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 12. Plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie została Małgorzata Szejnert. Dziennikarka odbierze statuetkę 1 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W kategorii AuTORytet studenci z całej Polski wyróżniają dziennikarzy i ludzi mediów, od których mogą uczyć się profesjonalizmu, rzetelności oraz najwyższych standardów. Nagroda ma wymiar ponadczasowy i przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej. – Ta kategoria jest szczególna również dlatego, że głosujący studenci mogą sami podać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski wzór. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji – przyznaje Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

W ubiegłych edycjach Plebiscytu studenci w kategorii AuTORytet wyróżnili między innymi: Wojciecha Manna, Hannę Krall, Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Jagielskiego, Mariusza Szczygła oraz Ewę Ewart.

W bieżącej edycji do głosowania uprawnionych było ponad 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek.

Zwycięzców w pozostałych ośmiu kategoriach 12. Plebiscytu MediaTory poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 1 grudnia o godzinie 17:00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie wraz z uzasadnieniem jest dostępna na www.mediatory.pl.

***
Organizatorami 12. edycji Plebiscytu są:

Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów

PLACES WORTH YOUR TIME