WIOSNA KULTURY W ZAKOPANEM

0

ZAKOPANE – STOLICA TATR zaprasza!

Zakopane – turystyczna, sportowa i zimowa stolica Tatr to także, a może przede wszystkim kultura, sięgająca korzeniami dwudziestolecia międzywojennego. Kreatywność, śmiałość, rezygnacja z artystycznych ograniczeń to tendencje bliskie ludziom sztuki, którym nieobce jest Zakopane. Kreując trendy, miasto to ma silny wpływ na wzorce kulturowe: twórczość, otwartość na sztukę i artystów, nowoczesność – to cechy charakterystyczne, skupiające wybitnych twórców i kształcące artystów. Miejsce kojarzone przede wszystkim z kulturą rodzimą, nie zapomina też o sztuce i artystach prezentujących sztukę niszową, często awangardową. Z myślą o nich i odbiorcach ich twórczości, podjęto trud reaktywacji legendarnych wydarzeń, takich jak Salon Marcowy czy Przegląd Filmów o Sztuce. Równolegle organizatorzy wydarzeń: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, nie zapomnieli o melomanach, dla których już po raz szesnasty wraca Wiosna Jazzowa, muzyczny festiwal skupiający wykonawców z całego świata, wraz z szerszym projektem Jazzowe Zakopane.

Wszystkie te sztandarowe wydarzenia kulturalnego życia Zakopanego odbywają się w ramach projektu Wiosna Kultury, nawiązującego do bogatej tradycji awangardy. Kolejny raz Miasto u stóp Giewontu przeistacza się w centrum kulturalne, a coroczne, organizowane wydarzenia stanowią jego wizytówkę i zachęcają turystów do jeszcze liczniejszych odwiedzin.

Udowadniając, że sztuka ma sens, a ludzie ją tworzący działają, by umocnić artystyczny wizerunek Zakopanego, organizatorzy wydarzenia, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Wiosnę Kultury do Stolicy Tatr.

 

 

SALON MARCOWY 2019


JÓZEF GIELNIAK, TADEUSZ KULISIEWICZ, WŁADYSŁAW SKOCZYLAS

RYSUNEK, GRAFIKA – POMIĘDZY INSPIRACJĄ A IMPROWIZACJĄ

 

W ramach tegorocznej edycji Salonu Marcowego 2019 przygotowana została wystawa pn. „Pomiędzy inspiracją a improwizacją”, prezentująca twórczość trzech wybitnych artystów: Józefa Gielniaka, Tadeusza Kulisiewicza i Władysława Skoczylasa, których sztuka graficzna odcisnęła wyjątkowe piętno na wizerunku i poziomie polskiej grafiki ostatniego wieku.

Katalog prezentowanych grafik i rysunków pozwala widzowi na czytelną identyfikację wspólnych źródeł inspiracji tych artystów i różnorodną formę ekspresji.

Ekspozycja w zakopiańskiej Miejskiej Galerii Sztuki daje wyobrażenie o drodze, jaką przebyła technika wypukłodruku europejskiego – od archaicznych inkunabułów, poprzez gutenbergowską rewolucję, aż po dwudziestowieczny renesans czystej, artystycznej ekspresji, uwolnionej od więzów rzemieślniczej funkcji.

„Ojciec polskiego drzeworytu” Władysław Skoczylas.

Jego technika drzeworytnicza, wywiedziona z najlepszych warsztatowych tradycji europejskiego drzeworytu wzdłużnego i sztorcowego, ujawnia inspirację i wrażliwość pobudzaną naturą i pejzażem. Szczególnie pejzaż górski i człowiek, widziany w kontekście kulturowym, uzyskuje formę budowaną na klasycznej zasadzie równowagi światła i cienia, mistrzowskiego szafunku i stylistyki, o czytelnych znamionach secesji, art deco i żywych na zakopiańskim gruncie postulatów formizmu.

Wieloletni pobyt na Podhalu i praca w Szkole Przemysłu Drzewnego w Zakopanem, gdzie istniała niezwykle żywotna tradycja ludowego drzeworytu wzdłużnego, klocków do druku tkanin i tłoczenia skór, oraz wklęsło żłobionych form do masła i sera stworzyły mu niemal naturalne warunki do rytowania w bukszpanowym i gruszowym podłożu.

Sztuka Tadeusza Kulisiewicza, którego edukacja i wrażliwość kształtowały się pod artystyczną opieką Skoczylasa, bardzo szybko zyskuje swoje autonomiczne i oryginalne oblicze. Jego drzeworyty i rysunki (szczególnie Teka Szlembarska) zyskują na ekspresji, deformacji i coraz większej ascezie środków formalnych. I chociaż źródła inspiracji są tutaj niezwykle czytelne: człowiek, portret, górski pejzaż, to jednak forma, inspirowana wrażliwą obserwacją natury, zyskuje ekwiwalent abstraktu, a linia o wrażliwym i mistrzowskim dukcie, zachwyca swoją improwizacją.

Chronologicznie trzeci z tej „triady twórców” to Józef Gielniak, który przybył do Polski z nabytym w dzieciństwie kanonem artystycznym sztuki francuskiej, którego dojrzała sztuka i biografia splotły się w jedną dramatyczną całość. Jego inspiracja naturą, górskim pejzażem Bukowca, który stał się aż do śmierci Jego „Czarodziejską Górą” oraz specyfiką fizyczną i psychiczną odosobnienia, znalazła szczególny wyraz w tworzonych z benedyktyńską cierpliwością linorytach. Wybrał, jak Jego poprzednicy, wypukłodruk. W Jego dłoniach stał się świetlistą improwizacją, w której egzystencjalna treść przyobleczona w organiczną tkankę zachwyca wirtuozerią, odsłania światy i przestrzenie, których istnienie zaledwie przeczuwaliśmy.

Prezentowane na wystawie prace pochodzą z kolekcji Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, ze zbiorów Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, ze zbiorów Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Galerii Pegaz (własność UM Zakopane).

Więcej informacji : www.galeria.zakopane.pl

 

Miejsce :
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

Krupówki 41, wstęp wolny

Termin:
22 marca – 5 maja 2019

 

 

 

22. PRZEGLĄD FILMÓW O SZTUCE
– tegoroczna edycja pod batutą Maksymiuka 

 

W pierwszej połowie kwietnia zapraszamy na unikalny na skalę krajową, festiwal prezentujący dokonania filmowe poświęcone tematyce szeroko pojętej sztuki. W jednym miejscu, w ciągu kilku festiwalowych dni zapoznamy się z najlepszymi produkcjami dokumentalnymi, animowanymi i fabularnymi, a szacowne Jury nagrodzi te najznakomitsze. Przegląd to nie tylko pokazy konkursowe i prezentacje filmowe ale także spotkania, wystawy, koncerty i warsztaty filmowe.

Przegląd otworzy projekcja premierowego dokumentu w reżyserii Tomasza Drozdowicza, według scenariusza Marii Nockowskiej pt. „Maksymiuk. Koncert na dwoje”, poświęconego znakomitemu dyrygentowi, pianiście i kompozytorowi oraz jego żonie Ewie. Po projekcji – spotkanie z autorami dokumentu. Z okazji 90. rocznicy śmierci Witkacego przypomniany zostanie natomiast głośny film Mariusza Trelińskiego pt. „Pożegnanie jesieni” (1990), brawurowa ekranizacja jego dekadenckiej powieści. Po seansie, z zakopiańską publicznością spotka się Maria Pakulnis i Bogdan Mozer (dekoracja wnętrz filmu).

Podczas tegorocznej edycji będzie można obejrzeć uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową animowany dokument Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente pt. „Jeszcze dzień życia” (2018), inspirowany głośną książką Ryszarda Kapuścińskiego oraz nagrodzoną w Wenecji opowieść dokumentalną Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego pt. „Książę i dybuk” (2017). Obie projekcje uatrakcyjnią spotkania z twórcami filmów.

Przegląd to nade wszystko pokazy konkursowe. W tym roku ze zgłoszonych 105 filmów, komisja selekcyjna wybrała 25 do zaprezentowania w konkursie. Filmy oceniać będzie znakomite jury w składzie: Zofia Gołubiew, Barbara Hollender, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jan Wierzejski oraz Beata Majcher i Lidia Rosińska-Podleśny, pod przewodnictwem Kingi Dębskiej. Pokazy, otwarte dla publiczności, odbędą się w studyjnym Kinie Miejsce w dniach 11, 12 i 13 kwietnia.

W finale wręczone zostaną trzy główne nagrody oraz nagrody specjalne: Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz przyznana po raz pierwszy w tym roku nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Łączna pula nagród to 33 tys. złotych.

Przeglądowi towarzyszyć będą wydarzenia wystawiennicze. Przygotowany przez Miejską Galerię Sztuki, a zainaugurowany 22 marca Salon Marcowy 2019, w ramach którego zobaczymy wystawę pn. ”Pomiędzy inspiracją a improwizacją” prezentującą twórczość trzech wybitnych artystów: Józefa Gielniaka, Tadeusza Kulisiewicza, Władysława Skoczylasa, których sztuka graficzna odcisnęła wyjątkowe piętno na wizerunku i poziomie polskiej grafiki ostatniego wieku. W Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór prezentowana będzie wystawa rzeźb Henryka Burzca. Jego prace były dla niego nie tylko wyrazem osobistej ekspresji artystycznej, ale także formą dialogu ze światem zewnętrznym. Natomiast w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, prezentowana jest wystawa poświęcona bezpośrednio samemu wybitnemu artyście związanemu z Zakopanem, który był także jednym z pomysłodawców Przeglądu Filmów o Sztuce. Wystawa pt. „Hasior+” to poszerzona ekspozycja asamblaży Hasiora. Zwiedzający mogą zobaczyć praktycznie całą kolekcję zgromadzoną w Muzeum Tatrzańskim, w tym także obiekty bardzo rzadko pokazywane na wystawach.

Ważnym elementem Przeglądu będą czterodniowe warsztaty filmowe skierowane do młodzieży zakopiańskiej. Podczas 4 dni zajęć młodzież zapozna się z tajnikami realizacji filmowej, pracy z aktorem i sztuki montażu.

Festiwal zwieńczy gala wręczenia nagród, po której odbędzie się koncert jazzowego duetu: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego w projekcie „Celuloid”, będącego hołdem dla polskich kompozytorów muzyki filmowej.

Szczegóły: www.pfos.pl

Miejsce : Kino Miejsce, ul. Krupówki 41, Miejska Galeria Sztuki, Krupówki 41 ;
Wejściówki 1 zł
Termin:  10  –  14 kwietnia 2019

 

HENRYK BURZEC – RZEŹBA

w setną rocznicę urodzin artysty

 

Zakopiańskie Centrum Kultury od 13 kwietnia zaprasza do Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór na wernisaż wystawy prac Henryka Burzca – legendarnego rzeźbiarza, ucznia Xawerego Dunikowskiego, blisko powiązanego z Zakopanem.

Henryk Burzec urodził się 21 lutego 1919 roku w Międzyrzecu Podlaskim, zmarł 31 października 2005 roku w Zakopanem. Po szkole powszechnej ukończył trzyletnią rzemieślniczą szkołę stolarską w Brześciu nad Bugiem, a następnie w roku 1936 rozpoczyna naukę w Szkole Przemysłu Drzewnego. W zakopiańskiej szkole przyswoił sobie solidne podstawy rzemiosła rzeźbiarskiego.

Po zakończeniu wojny rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorem rzeźby był jeden z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy prof. Xawery Dunikowski. Pod okiem profesora Henryk Burzec nie tylko miał okazję doskonalić swój kunszt rzeźbiarski, ale przede wszystkim rozwinął się i dojrzał artystycznie. Szczególnie nobilitująca okazała się współpraca z samym mistrzem Dunikowskim m. in. Przy głowach wawelskich oraz przy powstawaniu Pomnika Powstańców Śląskich na Górze Św. Anny.

Po ukończeniu Akademii zamieszkał na Śląsku, gdzie w miejscowości Rydułtowy w ognisku

plastycznym był instruktorem rzeźby. W 1954 roku rozpoczął pracę na stanowisku nauczyciela rzeźby w zakopiańskim Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Jako nauczyciel w zakopiańskim liceum pracował przez dwa lata.

W latach sześćdziesiątych Henryk Burzec zajął się sztuką plenerową i wykonał kilka rzeźb dla Mielca: „Miotacz”, „Biegaczki”, „Lot”, „Radość życia”, „Tancerka”. W latach siedemdziesiątych powstały kolejne plenerowe rzeźby żelbetonowe w Zakopanem: „Orbity”, „Baca” oraz „Pegaz” – płaskorzeźba na ścianie budynku UMZ. Z kolei w Łodzi powstały rzeźby plenerowe: „Owoc”, „Pocałunek”, „Taniec”, „Wakacje”, „Koszykówka” i „Wiosna”. Począwszy od lat siedemdziesiątych Henryk Burzec wykonał w drewnie szereg rzeźb kameralnych, które prezentował w autorskiej galerii, prowadzonej przy ulicy Piaseckiego 14 w Zakopanem. Obecnie rzeźby te mieszczą się w MOK w Międzyrzecu Podlaskim.

Tworzenie było dla Henryka Burzca nie tylko wyrazem osobistej ekspresji artystycznej, ale także formą dialogu ze światem zewnętrznym. Miał szesnaście wystaw indywidualnych w Polsce oraz brał udział w dwudziestu siedmiu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Odznaczony najwyższą Złotą Odznaką ZPAP za szczególne zasługi dla sztuki oraz znaczący wkład pracy społecznej na rzecz artystów plastyków.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych około trzydziestu kameralnych rzeźb pochodzących z różnych okresów życia Artysty m.in. Kobieta z szalem, Modląca się, Abstrakcja, Smok, Kobieta z ptakiem, Matriarchat, Ptasia dola, Latorośl, Kobieta. Tym samym odbiorcy będą mieli możliwość zaobserwowania przemian formalnych i stylistycznych w twórczości Henryka Burzca.

Prace pochodzą z kolekcji rodziny Artysty dzięki uprzejmości Connaisseur, Salon Dzieł Sztuki w Krakowie.

Organizator wystawy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Connaisseur – Salon Dzieł Sztuki

Komisarz wystawy: Konstanty Węgrzyn, Connaisseur – Salon Dzieł Sztuki w Krakowie.

Szczegóły: www.zakopane.pl
Miejsce: Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27
Wstęp Wolny
Termin: 13 kwietnia – 12 maja 2019

 

 

JAZZOWE ZAKOPANE –
16.WIOSNA JAZZOWA / UNITED EUROPE JAZZ FESTIWAL

 

 

 

„Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem” hasło towarzyszące od lat wydarzeniu nie jest przypadkowe – unikatowa sceneria polskich Tatr sprawia, że udział w tej imprezie staje się niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla Gości, jak i samych Artystów.

Poszerzona formuła Festiwalu daje szansę miłośnikom jazzu na uczestnictwo w dodatkowych inicjatywach muzycznych, wydłużając jego czas trwania o kolejne dni. Przez majowy długi weekend goście i mieszkańcy Zakopanego będą mogli słuchać jazzu na świeżym powietrzu, w restauracjach i lokalach na terenie całego miasta. To jednocześnie zaproszenie do współtworzenia wspaniałej atmosfery w przestrzeni Zakopanego oraz promowania jazzu jako szlachetnego gatunku muzycznego. Projekt Jazzowe Zakopane jest inicjatywą obfitującą w ciekawe propozycje realizowane przez Partnerów Festiwalu oraz łączącą i wspierającą lokalnych przedsiębiorców.

Jazzowe Zakopane, jako preludium do Festiwalu, rozpocznie się na kilka dni przed nim, wprowadzając fanów swingującym krokiem w 16. Wiosnę Jazzową. Po jej zakończeniu, jeszcze przez chwilę utrzyma nas w tej magicznej aurze. Zakopane, jako polski matecznik jazzu, idealnie wpisuje się w improwizowany charakter muzyki góralskiej. Tatry od lat są natchnieniem dla artystów, idealnym miejscem do uprawiania i promowania jazzu. Tak dzieje się od 15 lat trwania Wiosny Jazzowej. Przez cały ten okres stolica Tatr efektywnie wykorzystała swój potencjał, organizując jedną z najbardziej liczących się imprez jazzowych w Polsce i współpracujących z nią krajach Grupy Wyszehradzkiej. Warto dodać, że w 2012 Festiwal dołączył do ekskluzywnego klubu imprez, świętujących International Jazz Day pod patronatem UNESCO, co dodatkowo podniosło jego rangę.

Program tegorocznej edycji Wiosny Jazzowej imponuje bogactwem i różnorodnością. Nie zabraknie gwiazd zza Oceanu, czołowych muzyków sceny krajowej i zespołów z Europy. W ramach Międzynarodowego Dnia Jazzu wystąpi Chico Freeman, wybitny amerykański saksofonista, jeden z najważniejszych reprezentantów nowoczesnego jazzu akustycznego, współpracujący z m.in. Wyntonem Marsalisem, Cecilem McBee i Tomaszem Stańką. Również z USA przybędzie Mike Russell, charyzmatyczny wokalista i gitarzysta, wykonujący muzykę spod znaku bluesa, jazzu, soulu i funku; towarzyszyć mu będzie polska formacja Józef Eliasz Funky Group. Ponownie będziemy gościć Stanleya Breckenridge’a, fantastycznego wokalistę, pianistę, showmana i cenionego pedagoga. Zdecydowanie warto zaanonsować koncert Tria Kuby Więcka. Ten utalentowany saksofonista altowy i kompozytor jest dziś absolutnym numerem jeden młodego pokolenia polskiego jazzu. Tuż po nim zagra Laboratorium, kultowa formacja polskiej sceny fusion. Miłośników pięknych głosów, jazzującej piosenki i syntez jazzu z folkiem zapraszamy na koncerty z udziałem: Hani Rybki (z grupą Folk Band), Marianny Wróblewskiej (z towarzyszeniem najlepszego pianisty jazzu tradycyjnego Wojciecha Kamińskiego) oraz Ewy Urygi, która wykona songi legendarnej Mahalii Jackson. Z kolei śpiewająca pianistka Ilona Damięcka przedstawi projekt, na który złożą się najbardziej znane tematy giganta jazzowego fortepianu Theloniousa Monka. Interesująco zapowiada się koncert pianisty Krzysztofa Kobylińskiego i włoskiego wirtuoza bandoneonu Daniele di Bonaventury. Muzyki Krzysztofa Komedy („Tribute to Komeda”) posłuchamy w wykonaniu Kwartetu wybitnego pianisty Leszka Kułakowskiego. Powszechnie uważa się, że właśnie ta próba odczytania dziedzictwa genialnego artysty najpełniej oddaje bogactwo formalne, brzmieniowe i nowatorski charakter jego sztuki. Ostatniego dnia Festiwalu wystąpi czołowy przedstawiciel Trójmiejskiej sceny jazzowej saksofonista Wojtek Staroniewicz. Ten wszechstronny artysta zagra z własnym kwartetem North Park, wykonującym jazz akustyczny, w którym idealnie koegzystują elementy współczesne i solidna tradycja.I w tym roku nie zabraknie jazzu zwanego tradycyjnym – zagrają m.in. Storyville Jazz Band (z Węgier), czeska formacja J.J. Jazzmen oraz Funny Fellows ze Słowacji.

Jazzowe Zakopane wprowadzi muzykę Wiosny Jazzowej w przestrzeń miasta. Oprócz koncertów głównych, organizowanych zostanie wiele wydarzeń towarzyszących, zlokalizowanych w różnych dzielnicach Zakopanego, koncerty miast partnerskich oraz parada jazzowa.

Szczegóły: www.festiwale.zakopane.pl
Miejsce: Kino Sokół, ul. Wł. Orkana 2; Hotel Aries & SPA, ul. M. Zaruskiego5;
Wstęp Wolny oraz Bilety Wstępu
Termin: 26 kwietnia – 5 maja 2019

KULTURALNE KALENDARIUM ZAKOPANEGO
MARZEC 2019 – MAJ 2019

2 MARCA 2019

OSCARY 2019. Najlepsze krótkometrażowe filmy aktorskie

Studyjne Kino Miejsce

4 MARCA 2019

WIECZÓR W CZERWONYM DWORZE: Promocja Ilustrowanego leksykonu gwary i kultury podhalańskiej. Spotkanie z autorem prof. dr hab. Józefem Kąsiem

Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór

4 – 8 MARCA 2019

Międzynarodowy TYDZIEŃ E-KSIĄŻKI

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego

8 MARCA 2019

DZIEŃ  KOBIET

Studyjne Kino Miejsce

8 MARCA – 31 MAJA 2019

Wystawa PRZYJACIELE W ŻYCIU I W SZTUCE. Bronisław Kłosowski i Władysław Trzebunia.

Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór

13 KWIETNIA – 12 MAJA 2019

Henryk Burzec. Rzeźba

Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór

22 MARCA – 5 MAJA 2019

SALON MARCOWY 2019. Józef Gielniak, Tadeusz Kulisiewicz, Władysław Skoczylas

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

1 KWIETNIA 2019

WIECZÓR W CZERWONYM DWORZE: W 1. rocznicę śmierci Dr Leszka Allerhanda.
Wspomina Maciej Wojak

Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór

2 KWIETNIA 2019

OSCARY 2019. Najlepsze krótkometrażowe filmy animowane

Studyjne Kino Miejsce

6 KWIETNIA 2019
JERZY ZELNIK, BALTIC NEOPOLIS ENSEMBLE

Koncert Pasyjny z oprawą multimedialną.

Sanktuarium Najświętszej Rodziny

10 – 14 KWIETNIA 2019

  1. PRZEGLĄD FILMÓW O SZTUCE
    Kino Miejsce, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

19 – 21 KWIETNIA 2019

PRZEGLĄD FILMÓW W REŻ. CHARLESA CHAPLINA w 130. rocznicę urodzin.

Studyjne Kino Miejsce

24 – 26 KWIETNIA 2019

Światowy DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Wydarzenia literackie w ramach 18. Edycji Małopolskich Dni Książki: KSIĄŻKA i RÓŻA

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego

26 KWIETNIA – 5 MAJA 2019

JAZZOWE ZAKOPANE

27 – 28 KWIETNIA 2019

  1. Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich ZŁOTE KIERPCE

28 KWIETNIA 2019
SPOJRZELIŚMY KU TATROM
Galowy koncert z okazji 15-lecia Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej.
Dworzec Tatrzański

29 KWIETNIA 2019

Pokaz filmu w ramach MIĘDZYNARODOWEGO DANIA TAŃCA (UNESCO)

Studyjne Kino Miejsce

30 KWIETNIA – 4 MAJA 2019

  1. WIOSNA JAZZOWA / UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL

6 MAJA 2019

WIECZÓR W CZERWONYM DWORZE: Tadeusz Gąsienica – Giewont w 20. rocznicę śmierci

Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór

10 MAJA 2019

SEMINARIUM BIBLIOTEKARZY POWIATU TATRZAŃSKIEGO

w ramach 16. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

10 – 12 MAJA 2019

  1. Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej SZUKAŁEM WAS…

17 MAJA – 7 LIPCA 2019
ZAKOPIAŃSKA KOLEKCJA SZTUKI

Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

18/19 MAJA 2019

NOC MUZEÓW

24 MAJA 2019

WSPÓLNE CZYTANIE JOSEPHA CONRADA

Skwer J. Conrada

26 MAJA 2019

DZIEŃ MATKI

Studyjne Kino Miejsce









PLACES WORTH YOUR TIME