Wystartowały nowe, grudniowe trasy FlixBusa – bezpośrednio do Budapesztu i Bremy

0

KOMUNIKAT PRASOWY

Wystartowały nowe, grudniowe trasy FlixBusa – bezpośrednio do Budapesztu i Bremy

Zbliżający się koniec roku nie oznacza końca nowości od FlixBusa. Dziś wystartowały kolejne linie, dzięki którym można wygodnie i bezpośrednio dojechać z polskich miast m.in. do Budapesztu, Bremy i Berlina.

– Miasta, które zyskają dodatkowe połączenia zarówno z polskimi, jak i europejskimi miejscowościami to huby FlixBusa: Warszawa, Kraków i Wrocław, a także Radom, Sieradz, Przemyśl, Rzeszów, Opole czy Myślenice – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska – Do końca listopada br. FlixBus przewiózł w tym roku już 4 miliony pasażerów w Polsce. Obecnie firma przygotowuje się do uruchomienia siatki połączeń na rok 2019, którą planuje zwiększyć o ok. 50%, uwzględniając kolejne miasta i regiony w Polsce.

Trasy uruchomione 13 grudnia

1260 Warszawa – Budapeszt:

  • Warszawa – Radom – Kraków – Myślenice – Dolný Kubín – Donovaly – Bańska Bystrzyce – Zwoleń – Budapeszt

Autobus relacji Warszawa – Budapeszt linii 1260 kursuje 7 dni w tygodniu. Z Warszawy, z przystanku na Dworcu Zachodnim, FlixBus rusza o godz. 9:00, a kurs kończy o 21:05 w Budapeszcie. W kierunku przeciwnym autobus rusza o tej samej godzinie. Nowością na tej trasie jest przystanek w Myślenicach.

1360 Przemyśl – Berlin

  • Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin Schönefeld – Berlin Südkreuz – Berlin ZOB

Autobus z Przemyśla w kierunku Berlina wyrusza codziennie o godz. 10:10. Z kolejnych przystanków odjeżdża odpowiednio o: 11:30, 14:05, 15:15, 17:45. Trasa kończy się na dworcu autobusowym w Berlinie o godz. 22:20.

N1360 Przemyśl – Brema / Przemyśl – Berlin

  • Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema
  • Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Opole – Brzeg – Wrocław – Berlin

Autobusy nocne na trasie Przemyśl-Brema oraz Przemyśl-Berlin kursują codziennie. W kierunku Bremy autobus odjeżdża o godz. 14:10, natomiast linia do kończąca się w Berlinie startuje o godz. 17:15.

Co więcej, 9 grudnia ruszyła linia łącząca stolicę, Sieradz, Wrocław, Bolesławiec i Zgorzelec z Görlitz i Dreznem. Z Warszawy, Sieradza, Wrocławia, Bolesławca i Zgorzelca można wyruszyć FlixBusem do Drezna codziennie o godz. 11:30. Czas przejazdu na trasie Warszawa-Drezno wynosi 9 godzin, a cena biletu zaczyna się od 85,99 zł. Trasa linii 1304 przebiega następująco:

  • Warszawa – Sieradz – Wrocław – Bolesławiec – Zgorzelec – Görlitz – Drezno

O FlixBusie

FlixBus jest młodą europejską firmą zapewniającą połączenia długodystansowe. Od 2013 roku, FlixBus oferuje alternatywny, wygodny i zielony sposób podróżowania na każdą kieszeń. Dzięki inteligentnemu planowaniu sieci i nowoczesnemu systemowi informatycznemu, FlixBus posiada największą międzymiastową sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 300 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. Pierwsze kursy w Polsce FlixBus uruchomił pod koniec 2015 roku.

Założony w Niemczech jako start-up, FlixBus uosabia doświadczenie i jakość poprzez ścisłą współpracę z ponad 250 lokalnymi partnerami autobusowymi. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy autobusowi, zwykle rodzinne firmy, których sukces budowany jest przez pokolenia – są odpowiedzialne za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów, wszystko z zachowaniem najwyższego komfortu i standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu unikalnemu międzynarodowemu modelowi biznesowemu, zielone FlixBusy przewiozły już ponad 100 milionów klientów w całej Europie i stworzyły setki miejsc pracy w branży. www.flixbus.pl.

PLACES WORTH YOUR TIME