Wystawa Franciszka Maśluszczaka

0

Wystawa malarstwa Franciszka Maśluszczaka „Wspomnienia” w Galerii Sztuki Artemis – Kraków ul, Poselska 15 w dniach 28 listopada do 20 grudnia 2019

Franciszek Maśluszczak

Malarz, rysownik, grafik, twórca fresków i witraży. Urodzony 21 stycznia 1948 roku w Kotlicach k. Zamościa. Ukończył Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu, a następnie Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie; dyplom uzyskał w 1974 roku.

Mieszka i tworzy na warszawskim Ursynowie, gdzie stworzył polichromię Drogi Krzyżowej i projekt witraży w kościele p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Artysta zajmuje się również ilustracją – jego akwarele i rysunki zdobią książki wielu wydawnictw, takich jak: Czytelnik, Agawa, Patmos. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Był członkiem i przewodniczącym obrad jury licznych konkursów artystycznych, brał udział w komisjach i konferencjach dotyczących sztuki. Uczestnik obrad Rady Artystycznej w ZPAP oraz Komisji Architektoniczno-Artystycznej przy Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Odbywa podróże artystyczne, wyjeżdża na plenery malarskie w Polsce  i za granicą.

Za swą działalność został uhonorowany nagrodami i wyróżnieniami, m.in. nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy, Towarzystwa im. Brata Alberta.

Jego prace znalazły swoje miejsce w zbiorach muzealnych w kraju i w kolekcjach prywatnych.

Od wielu lat Franciszek Maśluszczak wspiera obrazami i rysunkami liczne aukcje charytatywne.

PLACES WORTH YOUR TIME