Znajdź mnie w Galerii MCK

0

postaci z awangardowych obrazów wychodzą w miasto i zapraszają na wystawę.

Energia miast fascynowała awangardowych twórców, dlatego Międzynarodowe Centrum Kultury postanowiło wypuścić w przestrzeń miejską kilka postaci z obrazów prezentowanych na wystawie Czas przełomu. Do 9 czerwca będzie można spotkać je na ulicach Krakowa. Zrobienie im zdjęcia i pokazanie w kasie Galerii MCK pozwoli na bezpłatne obejrzenie ekspozycji, a odnalezienie ich na obrazie zagwarantuje otrzymanie atrakcyjnej nagrody.

Aby wziąć udział w akcji promocyjnej, należy do 9 czerwca 2019 r. wykonać zdjęcie jednego
z 6 plakatów rozwieszonych na ulicach Krakowa. Pokazanie zdjęcia w wersji elektronicznej
lub analogowej w kasie Galerii MCK upoważnia do odebrania bezpłatnej wejściówki na wystawę Czas przełomu. Sztuka awangardy w Europie Środkowej 1908–1928. Osoby, które odnajdą na wystawie postać z plakatu i wpiszą na odwrocie wejściówki tytuł i autora dzieła, dodatkowo otrzymają atrakcyjne nagrody-niespodzianki.

Wystawa Czas przełomu to pierwsza w Polsce tak obszerna prezentacja środkowoeuropejskiej sztuki awangardowej z początków XX wieku. Zaprezentowano na niej ponad 170 obrazów, rysunków, grafik, czasopism i filmów artystów z całej Europy Środkowej, m.in.:
Sándora Bortnyika, Leona Chwistka, Tytusa Czyżewskiego, Antona Jasuscha, Katarzyny Kobro, Bohumila Kubišty, Tadeusza Makowskiego, Henryka Stażewskiego, Władysława Strzemińskiego czy Stanisława Ignacego Witkiewicza.









PLACES WORTH YOUR TIME