Berlińska depresja. Spotkanie z Andą Rottenberg

0

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzem Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK:

Berlińska depresja. Spotkanie z Andą Rottenberg

20 września o godzinie 18 w sali audiowizualnej MOCAK-u odbędzie się spotkanie poświęcone książce Andy Rottenberg Berlińska depresja. Dziennik. W rozmowie wezmą udział autorka oraz dyrektor MOCAK-u Maria Anna Potocka. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Wydawnictwem Krytyki Politycznej. 

Berlińska depresja to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie. Wnikliwe notatki z lektur, intymne wspomnienia o rodzinie i przyjaciołach, szczere komentarze na temat wystaw i sztuki. Ale także zatroskane spojrzenie na Polskę, udział w protestach ulicznych i zaangażowanie w ochronę przyrody – od bluszczu na sąsiedniej kamienicy po Puszczę Białowieską. Anda Rottenberg w notatkach jawi się jako przenikliwa obserwatorka i aktywna uczestniczka życia społeczno–politycznego, a także jako wrażliwa odbiorczyni dzieł sztuki i literatury. Z mieszkania w berlińskiej dzielnicy Wannsee wspomina przeszłość i analizuje teraźniejszość.

Poniżej prezentujemy fragment Berlińskiej depresji:

Uczestniczę w rozmaitych naukowych seminariach, zabieram głos w dyskusjach i biesiaduję. A także chodzę na koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi, wypożyczam i czytam książki, coś piszę, coś publikuję i obiecuję, że znów coś napiszę albo coś wygłoszę, albo zrobię jakąś wystawę. Z zewnątrz wygląda to tak, jakbym żyła w realnej rzeczywistości, a nie w jakimś wirtualnym balonie. Ale subiektywnie raczej płynę nad ziemią, jak jedna z moich ulubionych bohaterek ostatniej książki Olgi Tokarczuk, która już nie jest żywa, choć jeszcze nie umarła.

Podczas spotkania książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie.

Więcej o wydarzeniu…


Sztuka pod ręką 2. Warsztaty z Oskarem Dawickim

W sobotę 29 września o godzinie 15 zapraszamy na warsztaty z udziałem Oskara Dawickiego inspirowane pracą Drzewo wiadomości. Na spotkaniu, oprócz oryginalnych dzieł: fotografii i wideo, dostępne będą ich trójwymiarowe opracowania. Spotkanie będzie okazją do inspirujących rozmów i działań twórczych.

Zajęcia będą dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Zapraszamy również osoby bez dysfunkcji wzroku.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: prawelska@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 29.

Warsztaty dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej o wydarzeniu…









PLACES WORTH YOUR TIME