Dzięki studentce z Krakowa samodzielnie zaprojektujesz swoje ubrania i zadbasz o środowisko

0

Studentka Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Aleksandra Kuta, stworzy kobiecą markę odzieżową, działającą w oparciu o internetowy konfigurator ubrań. Dzięki niemu klientki będą miały możliwość zaprojektowania wybranych elementów garderoby według własnego pomysłu. Autorka bierze pod uwagę również środowisko – odzież szyta będzie tylko na zamówienie, co wpłynie na ilość zużywanych materiałów. Propozycja Aleksandry zyskała uznanie w konkursie zorganizowanym przez Gumtree pod hasłem „Wygraj swój Start do Kariery”, zdobywając jedną z dwóch głównych nagród.

Marka odzieżowa decloths, tworzona z myślą o kobietach w wieku 25-45 lat, to autorski pomysł krakowskiej studentki, która na co dzień zajmuje się projektowaniem aplikacji w międzynarodowej korporacji. Aleksandra, obserwując zmieniający się rynek odzieżowy oraz zachowania i potrzeby konsumentów, wpadła na pomysł stworzenia kreatora, który umożliwi klientkom wyrażenie swojego indywidualnego stylu i zaprojektowanie unikatowych kreacji. Aplikacja pozwoli na modyfikację gotowych wzorów pod kątem rozmiaru, kroju, rodzaju wykorzystywanego materiału oraz detali wykończenia. Warto podkreślić, iż autorka nie zapomina przy tym o środowisku, planując produkcję tylko zamówionych ubrań – ograniczy to ilość używanych tkanin i elementów wykończenia.

Nagroda w konkursie Gumtree „Start do Kariery” jest dla mnie dużym wyróżnieniem, które dało mi jeszcze większą niż dotychczas motywację do pracy. Dzięki wygranej rozpoczęłam już przygotowania do wdrożenia mojej pierwszej kolekcji ubrań – mówi Aleksandra Kuta.

Propozycja krakowskiej studentki została doceniona przez jury konkursu Gumtree „Wygraj swój Start do Kariery”, skierowanego do młodych ludzi z ciekawym pomysłem na własny biznes. Początkujący przedsiębiorcy otrzymali nagrody w postaci m.in. specjalistycznych programów oraz kursów, jak również wsparcia sprzętowego, które wspomogą rozwój ich biznesu. Konkurs jest częścią kampanii społecznej „Start do Kariery”, którą Gumtree Polska konsekwentnie realizuje od 2014 roku.  Jej celem jest przekazywanie młodym osobom wiedzy z zakresu wchodzenia na rynek pracy i poruszania się po nim. Inicjatywa przez lata zyskała uznanie wśród nauczycieli, uczniów oraz dziennikarzy zajmujących się rynkiem pracy i edukacją.

Gumtree pomaga młodym ludziom rozpocząć karierę. Od pięciu lat, w ramach programu „Start do Kariery”, badamy rynek oraz organizujemy różnego rodzaju warsztaty, kursy i seminaria na terenie całej Polski. W tym roku postanowiliśmy dołożyć do tego jeszcze jedną cegiełkę – pieniądze na faktyczny start, dzięki którym koszt szkoleń, sprzętu czy oprogramowania, potrzebnych do realizacji biznesplanu, przestanie być przeszkodą dla osób z ciekawymi pomysłami – wyjaśnia Katarzyna Merska, Koordynator ds. Komunikacji Gumtree.pl.

Jak podaje laureatka konkursu, platforma decloths wraz z innowacyjnym konfiguratorem odzieży, wystartuje pod koniec 2019 roku.

 

O Gumtree:

Serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree powstał w marcu 2000 roku, w Londynie. Początkowo jego głównym celem
było ułatwienie lokalnej społeczności wymiany dóbr i informacji o podstawowych potrzebach mieszkańców. Z czasem stał się jednym z największych serwisów internetowych w Wielkiej Brytanii i na świecie, oferując internautom dostęp do setek tysięcy bezpłatnych ogłoszeń uporządkowanych tematycznie i geograficznie. Dziś Gumtree działa w 70 miastach na całym świecie
i stale się rozwija. W Polsce serwis obecny jest od 2004 roku.

Start do Kariery to realizowana cyklicznie przez Gumtree Polska kampania społeczna, mająca na celu aktywizację zawodową młodych osób, wchodzących na rynek pracy. V edycja programu Start do Kariery skupia się wokół tematu work-life integration. W 2018 roku szczególną uwagę poświęcono podejściu Polaków do godzenia życia prywatnego i kariery.
W ramach kampanii zrealizowano już ponad 300 warsztatów kariery i wizyt studyjnych na obszarze całego kraju, pomagając około 10 000 uczniom w wejściu na rynek pracy.

 

PLACES WORTH YOUR TIME