Janusz Makuch: Źródło życia – nowy podcast FKŻ

0

if you want to receive our letters in English, please click this link to let us know

  Źródło życia – nowy podcast FKŻ

Ponad dwa miesiące temu wybrzmiały ostatnie wykłady 31. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Podobnie, jak w poprzednich latach, chcemy dać Wam możliwość posłuchania ich ponownie kiedy tylko będziecie mieli na to ochotę.

Jako inaugurację serii podcastów z wykładami 31. FKŻ, oddajemy Wam wykład Janusza Makucha, zatytułowany Gihon. Źródło życia. Twórca i dyrektor festiwalu zaprosi Was na wędrówkę po Jerozolimie, w której wciąż biją źródła znane z Biblii.

Zapraszamy do posłuchania!
Wasz FKŻ

 

Woda jest siedliskiem pamięci i nie mam tu na myśli wyłącznie pamięci molekularnej. Jednym z najbogatszych rezerwuarów pamięci o historii Jerozolimy jest źródło Gihon i Sadzawka Siloam. Bez tego źródła nie sposób sobie wyobrazić, by mogło tu powstać miasto i rozwijało się życie. Zaprowadzę Was do źródła obfitego w legendy i prawdziwe historie, z Biblią w jednej i światłem w drugiej ręce wejdziemy do tunelu Hezekiasza, łagodnie płynące wody zaniosą nas do Sadzawki Siloe, w której zaledwie kilka tysięcy lat temu zanurzali się pielgrzymi.

słuchaj na Spotify >>>
słuchaj na stronie FKŻ >>>

PLACES WORTH YOUR TIME