#MOCAKonline – najbliższe wydarzenia

0

Maria Anna Potocka Słowa na czas zarazy | #MOCAKonline

Polecamy Państwa uwadze tekst Dyrektor MOCAK-u:

(…) Zostaliśmy uwięzieni w szczególnej sytuacji, której wymagania wytrąciły nas ze wszystkiego, co tak skutecznie – a często również przyjemnie – zwalniało z pogłębionej refleksji nad sensem i bogactwem istnienia. Nagle wiele pytań wychodzi na światło dzienne. Taki eksperyment egzystencjalny ma swoje wymogi i etapy. (…) Sztuka uczy, że wszystkie trudne doświadczenia mogą być zamienione w wartość .

Kontynuując przesłanie zawarte w ostatnim zdaniu tekstu Marii Anny Potockiej, zachęcamy wszystkich do dzielenia się komentarzem artystycznym do obecnej sytuacji na świecie. Naszą wspólną przestrzenią jest teraz #MOCAKonline. Prosimy o publikowanie swoich prac (fotografii, wideo, tekstów) w mediach społecznościowych z oznaczeniem #MOCAKart. Będziemy udostępniać!

Całość publikacji dostępna TUTAJ.


Oprowadzanie online po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma | #MOCAKonline

W czwartek 26 marca o godzinie 17 zapraszamy na oprowadzenie online po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma.

Wydarzenie odbędzie się w formie live streamu na Facebooku Muzeum.

Podczas e-zwiedzania przewodnik opowie o wystawie, a uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się bliżej z dziełami takich artystów jak: Zbigniew Libera, Witold Stelmachniewicz, Władysław Hasior, Sigalit Landau, Edward Dwurnik czy Józef Szajna.

Przed oprowadzaniem polecamy krótki film o wystawie.

Więcej informacji TUTAJ.


Aktywne czytanie. Dzieci z Bullerbyn | #MOCAKonline

W sobotę 28 marca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 10. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie fragmentów książki Dzieci z Bullerbyn autorstwa Astrid Lindgren, przetłumaczonej przez Irenę Szuch-Wyszomirską (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Wydarzenie odbędzie się w formie live streamu na Facebooku Muzeum .

Wyjątkowo na zajęciach spotkamy się w internecie, w związku z tym prosimy Was o przygotowanie sobie miejsca do wykonywania prac plastycznych i przestrzeni do zabaw ruchowych (takiej, abyście mogli wyciągnąć ręce i swobodnie się obrócić wokół własnej osi.

Więcej informacji TUTAJ.


Klub Czytelniczy ,,Sztuka Opowieści” Nadzieja w mroku | #MOCAKonline

W niedzielę 5 kwietnia o godzinie 18 Biblioteka MOCAK-u oraz Wydawnictwo Karakter zapraszają na pierwsze spotkanie online dyskusyjnego Klubu Czytelniczego „Sztuka Opowieści”.

Porozmawiamy o książce Nadzieja w mroku. Nieznane opowieści, niebywałe możliwości autorstwa Rebekki Solnit (Wydawnictwo Karakter) w tłumaczeniu Anny Dzierzgowskiej i Sławomira Królaka.

Wydawnictwo udostępnia książkę za darmo w formie e-booka przez najbliższe dwa tygodnie TUTAJ .

Do udziału w wydarzeniu będzie potrzebny komputer z dostępem do internetu. Spotkanie odbędzie się online poprzez serwis webinarowy. Link do wirtualnego pokoju konwersacji udostępniony zostanie w dniu wydarzenia na stronie internetowej oraz na facebookowym profilu Muzeum. W przypadku wątpliwości technicznych można będzie się z nami skonsultować, dzwoniąc pod numer 886 291 720.

Więcej informacji TUTAJ.


Stałe działania w ramach #MOCAKonline

Nieustająco zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie znajdą Państwo wiele inspirujących treści:
YouTube
Instagram
Facebook
Twitter

Na stronie Muzeum szczególnie polecamy:
e-galerię
wirtualne zwiedzanie archiwalnych wystaw
▪ b ezpłatne artykuły z archiwalnych numerów „MOCAK Forum

Do pobudzenia kreatywności młodszych i starszych polecamy:
zadania edukacyjne do pobrania
zeszyty „Twórcza Kolekcja” do pobrania


Aktualny spis działań Muzeum znajduje się w wydarzeniu #MOCAKonline! Jesteśmy tu! Join us! na naszym Facebooku. Na bieżąco dodajemy tam kolejne propozycje.

Zachęcamy do zwiedzania Muzeum bez wychodzenia z domu. Bądźmy w kontakcie! #zostańwdomu (jeśli to możliwe) i skorzystaj z kultury.
Zapraszamy do akcji #MOCAKonline.

MOC pozdrowień!









PLACES WORTH YOUR TIME