NCK ponowne otwarcie

0

NCK ponowne otwarcie

Już 22 maja ponownie zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury, bo w końcu przyszedł czas na kulturę. Zaczynamy od Święta Rodziny Krakowskiej – plenerowego spotkania pełnego zabawy oraz wiosennego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta. Tydzień później na Scenie NCK pojawią się aktorzy Teatru Capitol w przezabawnej farsie Philipa Kinga „O co biega”. Maj zakończymy podróżniczo – zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Kalinowskim i jego Skandynawią.

 

 

22 maja (sobota), g. 10.00-13.00, Smoczy Skwer obok NCK

Klub Super Mama – dzień otwarty

ŚWIĘTO RODZINY KRAKOWSKIEJ

wstęp wolny

W programie zajęcia pokazowe dla dzieci w wieku 0-3 lat:

– Zabawy sensoryczne dla dzieci (ścieżka sensoryczne, liny, chusty, itp.) 

– Warsztaty umuzykalniające – obowiązują wcześniejsze zapisy (grupy do 10 osób co 20 minut)

– Wózkowe Fit Mamusie – obowiązują wcześniejsze zapisy (grupy do 10 osób co 30 minut) 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy. Klub funkcjonuje w ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa, którego celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

 

22 maja (sobota), g. 17.00, Scena NCK

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA – Koncert Wiosenny

bilety – 20 zł 

W programie pieśni i tańce różnych regionów kraju, a także polskie tańce narodowe. Podczas koncertu na Scenie NCK zaprezentują się  wszystkie działające w zespole grupy: dziecięce, młodzieżowa, reprezentacyjna oraz kapela ludowa zespołu.

 

29 maja (sobota), g. 18.00, Scena NCK 

O CO BIEGA? – Teatr Capitol 

bilet – 100 zł 

Jedna z najzabawniejszych farsa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo kto nagle pojawi się w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy. Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

reżyseria: Marcin Sławiński

obsada: Olga Bończyk, Katarzyna Ptasińska, Piotr Zelt, Stefan Pawłowski, Anna Czartoryska, Rafał Szałajko, Dariusz Wieteska, Maciej Damięcki, Piotr Miazga.

 

31 maja (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203 

KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR „Lofoty – Perła Skandynawii”

Spotkanie z Andrzejem Kalinowskim

bilet – 2 zł 

Andrzej Kalinowski od dziecka interesował się zagadnieniami z obszaru geografii oraz historii.  Śmiało stwierdza, iż więcej dowiadywał się z czytania map niż z innych źródeł wiedzy. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się w wieku 17 lat, kiedy otrzymał w prezencie aparat fotograficzny, który w tamtych czasach był przedmiotem nieosiągalnym. Zgłębianie wiedzy z dziedziny fotografii następowało natychmiastowo, a chęć poznania świata innego niż ten, który go otaczał spowodował, że obecnie może pochwalić się wizytą w 60 krajach na 5 kontynentach. 

Fotograf pełni role reportera prasowego w Tygodniku Nowohuckim – Głos, współpracuje z wydawnictwem Rafael oraz portalem internetowym Kraków Niezależny. Dokumentuje także wydarzenia muzyczne i kulturalne odbywające się w naszym mieście. 

Spotkaniu towarzyszy  wystawa fotografii, która jest dostępna od 12 kwietnia do 31 maja w Złotej Galerii NCK. 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Wystawy można zwiedzać przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – zasłaniając usta i nos, utrzymując dystans społeczny, dokonując dezynfekcji rąk.

 

PLACES WORTH YOUR TIME