O! UKRAÏNA

0

liteARTura: O! UKRAÏNA

 

Weronika Marczuk od lat włącza się w akcje na rzecz Ukrainy, z której pochodzi i która jest szczególnie bliska jej sercu. Nie inaczej jest i tym razem, kiedy Rosja rozpoczęła tam działania wojenne. Działa aktywnie, by organizować pomoc Ukraińcom na wielu płaszczyznach. Z Polską związana jest od 30 lat. W ubiegłym roku minęło dokładnie tyle samo czasu od dnia, w którym Polska, jako pierwszy kraj na świecie, uznała niepodległość Ukrainy. Z tej okazji Weronika Marczuk zdecydowała się wydać książkę O!UKRAÏNA. Opowie o tym 6 kwietnia na spotkaniu w Nowohuckim Centrum Kultury.

 

Album O!UKRAÏNA obecny na rynku wydawniczym od kilku miesięcy, jest pozycją obowiązkową nie tylko dla entuzjastów wyśmienitych ukraińskich przysmaków, ale także podróżników z krwi i kości czy poszukiwaczy prawdziwych, mądrych dyskusji. Zawiera 30 wielowymiarowych opowieści ukazujących różnorodność i bogactwo Ukrainy. Piękne zdjęcia, przeplatane inspirującymi przepisami kuchni ukraińskiej, wśród których można znaleźć potrawy wegetariańskie, tradycyjne, okolicznościowe, ale i takie, które można serwować na co dzień. Oprócz przepisów i opowieści w albumie znajdują się także rozmowy z wybitnymi osobami z Polski i Ukrainy m.in. z Jerzym Hoffmanem, Czesławem Mozilem, Agnieszką Korytkowską czy Michałem Pirógiem, którzy doskonale znają Ukrainę i opowiadają o niej niesamowite rzeczy.

Autorka i Przewodniczka, Weronika Marczuk, stworzyła fundament pod społeczność ludzi świadomych, otwartych oraz gotowych do budowania relacji ponad wszelkimi podziałami. Spotkanie autorskie umożliwi Państwu bezpośredni kontakt z Weroniką Marczuk oraz jej książką, która w postaci pięknie wydanego albumu, na swoich stronach ukazuje świat porozumienia i wielokulturowego dialogu.

 

Weronika Marczuk – aktorka i producentka filmowa. Z wykształcenia prawnik. Pochodzi z Kijowa, gdzie ukończyła szkołę muzyczną oraz uczęszczała na zajęcia z pantomimy i tańca nowoczesnego. Do Polski przyjechała w 1992. Ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację radcowską. Absolwentka MBA w Business Centre Club.

 

Spotkanie poprowadzi – Agata Niemiec – krakowianka, ekspertka ds. komunikacji, założycielka agencji Image Line Communictions. Całe życie zawodowe związana z mediami, marketingiem. Autorka cyklu wywiadów „Rozmowy o zdrowiu i nie tylko”.

 

liteARTura: O!UKRAÏNA – Weronika Marczuk 

6 kwietnia (środa), g. 18.00, scena kameralna 203 

bilety: 2 zł

PLACES WORTH YOUR TIME