Weekend Seniora z kulturą oraz konkurs „Moje Bronowice”

0

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ

Muzeum Krakowa wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza 1 oraz 2 października do udziału w akcji „Weekend seniora z kulturą”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 60. rok życia (tj. urodziły się w roku 1962 i wcześniej) do akcji „Weekend seniora z kulturą”.

W ramach akcji można zwiedzić:

– wszystkie oddziały i filie Muzeum Krakowa (z wyłączeniem oddziałów Fabryka Emalia Oskara Schindlera oraz Rynek Podziemny) po dokonaniu zakupu biletu w promocyjnej cenie 1 zł (brutto), a także skorzystać z 10% rabatu na wydawnictwa Muzeum Krakowa dostępne w kasach muzealnych i sklepie muzealnym w Pałacu Krzysztofory.

Ponadto:

– w cenie regularnego biletu wstępu na daną wystawę, dla osób chętnych przeprowadzone zostaną oprowadzania po następujących wystawach czasowych:
· w dniu 1.10 (sobota) o godz. 13:00 – wystawa „Wisła. Re-kreacja” (Pałac Krzysztofory, Kraków, Rynek Główny 35)
· w dniu 2.10 (niedziela) o godz. 10:30 – wystawa „Plac Centralny. W poszukiwaniu Centrum” (Muzeum Nowej Huty, Kraków, os. Centrum E 1)

***
Warunkiem skorzystania z promocji jest udokumentowanie wieku poprzez okazanie kasjerowi dokumentu poświadczającego wiek. Okazanie jest dobrowolne, jednak brak okazania spowoduje niemożność skorzystania z promocji

Zapraszamy Państwa serdecznie!

MOJE BRONOWICE – WSPOMNIENIA Z DZIELNICY VI
KONKURS DLA SENIORÓW

Drodzy Bronowianie oraz Osoby związane z Krakowem – zapraszamy Was serdecznie do udziału w konkursie Moje Bronowice – wspomnienia z Dzielnicy VI.

Wraz z Centrum Aktywności Seniora z osiedla Widok oraz Radą Dzielnicy VI przygotowaliśmy konkurs dla Seniorów: „Moje Bronowice” poświęconym wspomnieniom związanym z obszarem dzisiejszej Dzielnicy VI. Chcemy poznać dawne Bronowice, które zachowały się w Państwa pamięci: miejsca, ludzi, zdarzenia, zarówno osobiste mikrohistorie, jak i wydarzenia istotne w skali miasta. Ciekawi nas, jak kiedyś wyglądały ulice i uliczki. Jak na codzienne życie mieszkańców wpłynęła chociażby budowa linii tramwajowej. Czy to, jakie tradycje pamiętają Państwo ze swojego dzieciństwa i jak obchodzono tu święta. Jak spędzali Państwo swój wolny czas, którędy wracaliście ze szkoły lub pracy do domu. Jakie chwile wspominają Państwo z sentymentem, a które do dziś nie pozwalają o sobie zapomnieć?

Każda chwila, obraz, dźwięk mają znaczenie, zarówno radosne, jak i trudne. Wszystkie razem pomogą nam ocalić od zapomnienia bronowicką przeszłość.

Serdecznie zapraszamy Państwa do podzielenia się z nami swoimi historiami.

Prace nie muszą być długie, a warstwa literacka nie ma pierwszorzędnego znaczenia. Ciekawią nas wątki dotyczące miejsc, zdarzeń czy zwyczajów z obszarów, które stanowią część dzisiejszej Dzielnicy VI – Bronowice: Bronowice Małe; Mydlniki; Osiedle Bronowice Nowe (Osiedle Widok); Osiedle Widok Zarzecze; Bronowice Małe Wschód.

Na wspomnienia czekamy do 30 września 2022 roku. Prace prosimy przesyłać na adres rydlowka@muzeumkrakowa.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: „Konkurs Moje Bronowice”.

Konkurs jest skierowany do wszystkich osób, które ukończyły 60. rok życia.

Gdyby potrzebowali Państwo pomocy lub mieli pytania czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami Rydlówki (tel.: 12 265 00 84) lub Centrum Aktywności Seniora na os. Widok (koordynator: Maria Kowalczyk, tel. bezpośredni: 605 261 515).

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Muzeum Krakowa w zakładce Rydlówka: Konkurs Moje Bronowice oraz do wglądu w Rydlówce.

PLACES WORTH YOUR TIME