Witamy Nowy Rok z Filharmonią Krakowską

0

Tradycją stało się, by noworoczny toast za pomyślność wznosić wraz z Filharmonikami Krakowskimi. Sylwestrowo-noworoczne koncerty to prezentacja całego wachlarza popularnych, zachwycających od pokoleń kompozycji, które wprowadzają słuchaczy w szampański nastrój, jaki chciałoby się utrzymać przez niemal cały nadchodzący rok. Gale koncertowe w sobotę 30 grudnia, w niedzielę 31 grudnia oraz w poniedziałek noworoczny 1 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 poprowadzi znakomity dyrygent młodego pokolenia – Rafał Janiak, wieczory ubarwi zaś słowem Katarzyna Sanocka.

Koncerty otworzy uroczysty Polonez Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz – pretendent do miana najsłynniejszego obecnie polskiego poloneza, który zdetronizował nawet Pożegnanie Ojczyzny Michała Ogińskiego. W repertuarze pojawi się także Mazur z kolejnego filmu Andrzeja Wajdy pt. Zemsta, a następnie fragmenty z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego, nieodmiennie kojarzone z okresem około świątecznym. Pierwszą część koncertów dopełnią fragmenty opery Stanisława Moniuszki – Hrabina i Jawnuta. Nie zabraknie także słynnego mazura z opery Halka, który zamknie pierwszą część noworocznej gali.

W drugiej części programu przeniesiemy się w wyobraźni do słynnej wiedeńskiej sali koncertowej Musikverein, gdzie od lat odbywają się znane w całym świecie koncerty noworoczne. Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Rafała Janiaka zagra bowiem najsłynniejsze polki i walce rodziny Straussów, kończąc to wyjątkowe muzyczne spotkanie walcem Nad pięknym modrym Dunajem.

Tradycją stało się już, że podczas filharmonicznych koncertów sylwestrowo-noworocznych zbierane będą fundusze na rzecz podopiecznego Fundacji MAM MARZENIE. W tym roku postaramy się spełnić marzenie 4-letniej chorej Lenki, która bardzo chce wyremontować swój pokój. Zbiórka na ten cel przeprowadzona zostanie w dniach 30 i 31 grudnia 2017 roku oraz 1 stycznia 2018 roku.

Kasa biletowa:  wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45

Tekst i foto :Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie

PLACES WORTH YOUR TIME