Czerwcowe noce w NCK

0

Czerwcowe noce w NCK

Taniec i teatr. Dobrym i utrwalonym zwyczajem, w krakowskim kalendarzu kulturalnym, są dni poświęcone różnym obszarom sztuki. W tym wypadku te dni, to tak naprawdę noce. W pierwsza sobotę czerwca (3 VI) zapraszamy przed plenerową scenę NCK, na której, z okazji Nocy Tańca, przez kilka godzin swoje umiejętności prezentować będą zespoły i grupy taneczne działające w ramach Centrum oraz zaproszeni goście. Tego samego dnia, w Studiu KCC będzie można zobaczyć spektakl teatru tańca „Jestem miłością III”. Dwa tygodnie później (17 VI), w Noc Teatrów, proponujemy dwa spektakle  – roztańczone „Czterdzieści” w reżyserii Barbary Bujakowskiej i „Nanokosmos” Teatru Ab Intra. 

Na wszystkie te wydarzenia wstęp jest bezpłatny. 

 

WYDARZENIA: 

 

3 czerwca (sobota), g. 15.30-21.30, scena plenerowa NCK

NOC TAŃCA – wydarzenie plenerowe

Występy zespołów i grup tanecznych NCK oraz zaproszonych gości.

Wystąpią m.in.: Teatr Tańca Terpsychora, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa Baletowa Largo, Grupa „Maram”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Grupy Disco, Grupa Break Dance, Akademia Tańca „Bajlandia”, Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”, Taneczny klub Seniora, Duet taneczny Konstantyn Zhaivoronok i Hanna Pokrason, Grupy Hip-Hop i „Wesołe Pomponiki”.

wstęp wolny 

 

3 czerwca (sobota), g. 20.00, Studio KCC

NOC TAŃCA „Jestem miłością III” – spektakl teatru tańca 

Trzecia część projektu „Jestem miłością” porusza tematykę archetypu cienia, który według psychologii Carla Gustawa Junga reprezentuje ciemną stronę osobowości. Cień jest to burzliwy pod-świat ludzkiej psychiki, przechowujący najbardziej prymitywną część siebie, jest wszystkim tym czego wolelibyśmy o sobie nie wiedzieć. Są to tłumione instynkty i uczucia, wszystko to co religia, edukacja oraz normy społeczne nazywają złem.

wystąpią : Marta Wołowiec, Karol Miękina, Barbara Bujakowska

reżyseria – Barbara Bujakowska 

bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK

 

17 czerwca (sobota), g. 19.00, Studio KCC

NOC TEATRÓW „Czterdzieści” – spektakl teatru tańca 

reżyseria – Barbara Bujakowska 

bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK

 

17 czerwca (sobota), g. 19.00 i 20.30, studio teatralne 209

NOC TEATRÓW „Nanokosmos” – Teatr Ab Intra

Symptomy składają się na różnorodne zaburzenia neurologiczne, wśród których występują także zaburzenia psychiczne. Mogą one narastać stopniowo lub pojawić się nagle.
Z tego względu nie można bagatelizować żadnych objawów chorób psychicznych, a każdy niepokojący objaw trzeba skonsultować z lekarzem. Wielowymiarowy, bardzo burzliwy charakter choroby, wpływający na zdolność jasnego myślenia, wyrażania emocji, relacje
z innymi oraz funkcjonowanie w życiu społecznym i zawodowym sprawia, że choroba ta jest dramatem dla wielu młodych ludzi oraz ich bliskich, którzy w pełni zaangażowani w proces leczenia oraz opiekę, często sami stają się tak zwanymi „cichymi pacjentami”. 

reżyseria, scenariusz, muzyka: Nataniel Wrzeciono 

opieka reżyserska: Marlena Topolska 

bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK 

 

PLACES WORTH YOUR TIME