Krakowska MOZAIKA w ogniu ćwiczeń

0

KRAKOWSKA MOZAIKA W OGNIU ĆWICZEŃ 

Symulacja pożaru oraz ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze odbyły się w krakowskiej Galerii MOZAIKA. W działaniach udział wzięli pracownicy galerii i prawie 50 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Pożar zasymulowano w pomieszczeniu administracyjnym. Sztuczny dym pojawił się więc w jednym z biur a potem w korytarzach. Pracownicy galerii MOZAIKA w warunkach pozoracyjnych, zbliżonych do realnych mogli sprawdzić swoje procedury obowiązujące podczas pojawienia się ognia w obiekcie. 

– W MOZAICE dokładamy wszelkich starań, aby dbać o komfort i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów. Przeprowadzenie symulacji pożaru pozwoliło nam przećwiczyć scenariusze szybkich i skutecznych reakcji. To było cenne doświadczenie. Mieliśmy okazję przejść każdy etap ćwiczeń od momentu zauważenia ognia, poprzez ewakuację, aż po wezwanie służb ratowniczych i współpracę z nimi na miejscu zdarzenia – mówi Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.

Dla samych strażaków ćwiczenia w MOZAICE natomiast miały na celu jeszcze lepsze zapoznanie się z obiektem, drogami dojazdowymi, układem pomieszczeń, przebiegiem komunikacji podczas zadymienia, drogami ewakuacyjnymi jak i rozmieszczeniem hydrantów w budynku galerii i wokół.

 – Oceniam te działania bardzo dobrze, bowiem ćwiczone scenariusze na konkretnym obiekcie pozwalają nam zweryfikować obowiązujące algorytmy i procedury co ma bardzo istotne znaczenie na prowadzenie działań ratowniczo gaśniczych w realnej sytuacji. Ponadto jest to bardzo istotny element utrwalania niezbędnej wiedzy i właściwych zachowań przez pracowników i personel danego obiektu – mówi mł. bryg. Damian Woszczyna, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Krakowie.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie jest jedną z największych w mieście dlatego w działaniach trwających 3 dni na terenie Galerii MOZAIKA udział wzięło prawie 50 strażaków. 

 

O GALERII MOZAIKA

Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim – bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki. Z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie powiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające. 

Dla satysfakcji klientów wśród najważniejszych najemców MOZAIKI są: nowoczesny sklep Kaufland o pow. 7400 m², duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE znajduje się także strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.

4FI to polsko-niemiecka grupa inwestycyjna, która stworzyła MOZAIKĘ. Zespół 4FI wspierany jest przez BNP Paribas Real Estate Poland, który odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami oraz ich marketing.

O FIRMIE 4FI

Firma 4FI została założona w 2016 r. i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.

Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

PLACES WORTH YOUR TIME