Ostatni tydzień wystaw czasowych w MOCAK-u

0

informujemy, że otwarte w MOCAK-u wystawy czasowe będą prezentowane jeszcze tylko do 24 marca. Jednocześnie zapowiadamy, że 25 kwietnia o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystaw Natura w sztuce, Przemoc i pamięć Doroty Nieznalskiej, Pojęciokształty Stanisława Dróżdża oraz dwóch wystaw Miesiąca Fotografii.

W związku z kończącymi się wystawami w niedzielę 24 marca zapraszamy wszystkich chętnych na zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji: Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego oraz Ranny, który może chodzić duetu Muntean/Rosenblum.

Spotkania będą prowadzone w językach: polskim, angielskim i ukraińskim w następującej kolejności:

godz. 13 – oprowadzanie w języku angielskim,
godz. 15 – oprowadzanie w języku ukraińskim,
godz. 17 – oprowadzanie w języku polskim.

Nie obowiązują zapisy. Uczestnicy są proszeni o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u pięć minut przed rozpoczęciem zwiedzania. Szacowany czas oprowadzania (w cenie biletu wstępu) to 70 minut.

Materiały prasowe >>

W sobotę 23 marca o godzinie 12 odbędzie się aktywne czytanie książki A ja nie chcę być księżniczką autorstwa Grzegorza Kasdepke, z ilustracjami Emilii Dziubak (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

A ja nie chcę być księżniczką to książka o dziecięcym teatrze z zaskakującymi przedstawieniami, pełnymi smoków rycerzy i księżniczek. Podczas warsztatów dzieci przekonają się, że każda rola może być dobra, a wybór najlepszej dla siebie jest tylko kwestią wyobraźni.

Na warsztatach Aktywne czytanie lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi.

Więcej informacji >>

W sobotę 30 marca odbędzie się wspólne czytanie książek i towarzyszące im warsztaty dla dzieci w wieku 3–9 lat w Bibliotece MOCAK-u, organizowane przez inicjatywę Mała Manifa.

Inspiracją podczas wydarzenia będą publikacje wydawnictwa Debit: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Eleny Favilli i Franceski Cavallo (przeł. Ewa Borówka) i Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi Bena Brooksa (przeł. Julia Tokarczyk).

Organizatorem wydarzenia jest Mała Manifa.

Więcej informacji >>

www.mocak.pl

PLACES WORTH YOUR TIME