Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

0

Nocą gmach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ożywa.
To co oczywiste za dnia, po zmierzchu zmienia swoje oblicze….
Tajemnice „Słowaka” odsłaniają się (nie tylko) po zachodzie słońca…
Gdy na widowni gasną oklaski i milkną światła, a szatniarki wydadzą ostatnie już palta, głuchy dźwięk zamka w drzwiach od 124 lat obija się o filary jednego z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych polskich teatrów. Panie Dyrektorze (red.: Krzysztof Głuchowski – Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (KG)), czy Teatr po zamknięciu zasypia?
KG: Czasem trudno nam w to uwierzyć, ale sprawdzimy! Tak naprawdę, to każdy ma szansę się o tym przekonać. Od czerwca tego roku realizujemy projekt Zagubieni w teatrze – nocne zwiedzanie. Jego uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć pomieszczenia na co dzień niedostępne dla widzów.
Nocą Teatr podobno zmienia swoje oblicze – odsłania tajemnice…
KG: Z pewnością. Ale w ciągu dnia też jest ekscytująco. Dlatego otwieramy zwiedzającym drzwi również po wschodzie słońca. W dodatku, zarówno nocne, jak i dzienne Zwiedzanie odbywa się w języku polskim oraz angielskim.
Krążą też plotki, że w Państwa teatrze mieszkają duchy…
KG: Też o tym słyszałem… Tak naprawdę takie miejsca, jak gmach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, mają swoich odwiecznych mieszkańców. Ale ciiii…. to tajemnica, którą poznać można tylko w murach Teatru.
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie to jedna z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych scen polskich. Jego gmach, zaliczany do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie, od razu przyciąga uwagę przyjezdnych udających się z Dworca Głównego w stronę Rynku.
Niezwykle bogaty repertuar stanowi swoiste zaproszenie niemalże dla każdego widza, zarówno miłośnika form klasycznych, jak i interpretacji bardziej awangardowych. Wszystkie spektakle odgrywane na scenach „Słowaka” tłumaczone są na język angielski.
Więcej informacji: www.teatrwkrakowie.pl

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
pl. Św. Ducha 1, 31-023 Kraków
tel. +48 12 424 45 25, +48 12 424 45 26
www.teatrwkrakowie.pl

PLACES WORTH YOUR TIME