Wiosenny Koncert Charytatywny GWIAZDY DLA AUTYZMU

0

GWIAZDY DLA AUTYZMU – NATALIA KUKULSKA 

 

Ostatniego dnia marca w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się wiosenny koncert charytatywny na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie. Cały dochód z organizowanego już po raz siódmy koncertu ma zapewnić najwyższy standard edukacji podopiecznym. W tym roku na Scenie NCK z Orkiestrą Wieniawa, w nowych, specjalnie przygotowanych aranżacjach, wystąpi Natalia Kukulska. 

 

Po raz siódmy w NCK organizowany jest koncert, podczas którego zbierane są środki na pomoc dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. W tym roku ośrodek obchodzi również swoje 10-cio lecie istnienia. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe SOSW „Centrum Autyzmu”, aby móc zapewnić najwyższy standard edukacji podopiecznym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych. 

 

Tym razem wraz z orkiestrą wystąpi jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na polskim rynku muzycznym – Natalia Kukulska. Będzie można usłyszeć takie jej utwory, jak: Decymy, Halo tu Ziemia czy Kobieta. Wszystko w nowych, specjalnie przygotowanych aranżacjach w wykonaniu Orkiestry Wieniawa. Można śmiało powiedzieć, że synonimem Orkiestry jest eksperyment, łączenie brzmień, gatunków i stylów oraz ciągłe przełamywanie barier i stereotypów przypisywanych orkiestrom dętym. Dotychczas na koncercie wystąpili m.in.: Kayah, Czesław Mozil, Mateusz Ziółko, Zuza Jabłońska, Artur Andrus czy AbradAb. Warto dodać, że koncert poprowadzi przebojowy mieszkaniec Nowej Huty – Adam Grzanka we własnej osobie! 

 

Oprócz świetnej zabawy, jednym z wielu celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu. Większość z nas nie wie i nie zdaje sobie sprawy, że statystyczna liczba osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie to już 1 na 100. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz oraz wystawa prac uczniów. 

– zapowiada Roman Głowacki, inicjator i koordynator wydarzenia. 

 

Roman Głowacki, pedagog specjalny, nauczyciel w Centrum Autyzmu oraz członek kilku zespołów muzycznych. Jego największą pasją jest praca terapeutyczna z drugim człowiekiem i pomaganie mu w stawaniu się lepszym każdego dnia. 

 

Prowadzenie koncertu – Adam Grzanka 

Organizator: NCK i Orkiestra Wieniawa na rzecz SOSW Centrum Autyzmu 

 

31 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK 

Wiosenny Koncert Charytatywny GWIAZDY DLA AUTYZMU na rzecz Centrum Autyzmu w Krakowie 

koncertowi towarzyszyć będą obchody 10-lecia ośrodka

wystąpią: NATALIA KUKULSKA wraz z Orkiestrą Wieniawa pod dyrekcją – Jarosława Ignaszaka

gościnnie: Bit Mad Project

 

bilety: 110/90 zł

 

PLACES WORTH YOUR TIME