Grudzień w NCK

0

Grudzień w NCK

W grudniowym repertuarze Nowohuckiego Centrum Kultury nie mogło zabraknąć pozycji w mikołajowo-świąteczno-noworocznym klimacie. Będą zasypane śniegiem bajki dla dzieci, kolędy i pastorałki w wydaniu Agi Zaryan i artystów Piwnicy pod Baranami, „Jezioro łabędzie” oraz „Dziadek do orzechów” w wykonaniu tancerzy Royal Lviv Ballet. Na scenie wystąpią też m.in.: Kaśka Sochacka, Ørganek i Kabaret Moralnego Niepokoju. Z okazji swojego jubileuszu 55-lecia zagrają Skaldowie. Rok zakończymy tradycyjnie – zabawą do białego rana. 

3 grudnia (piątek), g. 9.00 i 11.30, Scena NCK 

FABRYKA ŚNIEGU – spektakle mikołajowe 

Teatr Trip 

Hen, daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami codziennie wrze praca. Pracowite Obłoczka i Sopelka odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety na wielką maszynę do jego produkcji czai się zagrożenie w postaci pewnego tajemniczego cudzoziemca. Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda dzieciom zakupione przez opiekunów prezenty. 

bilety – 30/25 zł

3 grudnia (piątek), g. 16.00-20.00, budynek C 

4 i 5 grudnia (sobota, niedziela), g. 9.00-13.00 i 14.00-18.00 

WYSTAWA MAKIET KOLEJOWYCH 

Impreza dla wszystkich hobbystów oraz tych, którzy z nostalgią wracają do wspomnień zabawy kolejką sunącą po podłodze dziecięcego pokoju. Na powierzchni 700 metrów kwadratowych wystawcy z całej Polski zbudują miniaturowy świat – tory, lokomotywy, wagony, semafory i budynki stacji kolejowych, po czym uruchomią modele i wyobraźnię widzów, by ruszyć koleją żelazną w niezwykłą podróż. 

bilety – 10/5 zł

 

4 grudnia (sobota), g. 11.00, sala 006 

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy 

Nowa odsłona slime’a

Wiemy, że dzieci uwielbiają zabawę glutkami. My też! Ale tym razem zrobimy je inaczej – zaszalejmy z nowymi przepisami i innymi recepturami, a efektem naszych zabaw i eksperymentów będą nietypowe i bardzo autorskie slime’y!

jednorazowa wejściówka – 30 zł

 

4 grudnia (sobota) g. 19.00, Studio KCC

Spektakl „Jestem miłością III” chor. Barbara Bujakowska

Trzecia część projektu „Jestem miłością” poruszy tematykę archetypu cienia, który według psychologii Carla Gustawa Junga reprezentuje ciemną stronę osobowości. 

choreografia – Barbara Bujakowska

wystąpią: Marta Wołowiec, Karol Miękina, Barbara Bujakowska

bilety – 35/25 zł

4 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU „Za długo Panowie byli grzeczni” – nowy program

bilety – 90 zł

Najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu „Ucho prezesa”. 

 

5 grudnia (niedziela), g. 12.00 i 17.00, Scena NCK 

FABRYKA ŚNIEGU – spektakle mikołajowe 

Teatr Trip

Hen, daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami codziennie wrze praca. Pracowite Obłoczka i Sopelka odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety na wielką maszynę do jego produkcji czai się zagrożenie w postaci pewnego tajemniczego cudzoziemca. Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda dzieciom zakupione przez opiekunów prezenty.

bilety- 30/25 zł

 

6 grudnia (poniedziałek), g. 9.00, 11.30, 13.45, 17.00, Scena NCK 

7 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.30, Scena NCK 

ELFY TRZY – spektakle mikołajowe

Teatr Kultureska

Pełna dobrego humoru i zwrotów akcji historia trzech roztańczonych i rozśpiewanych elfów, które swoimi psotami potrafią rozbawić do łez. W spektaklu pojawi się wyczekiwany Święty Mikołaj i pokaże dzieciom, że warto uczyć się na własnych błędach oraz wyciągać z nich wnioski, a na koniec rozda dzieciom zakupione przez opiekunów prezenty.

bilety – 30/25 zł

 

6, 13, 20 grudnia (poniedziałki), g. 12.30, sala. 012

7, 14, 21 grudnia (wtorki), g. 18.30, sala 115

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

W trakcie papieroplastycznych warsztatów własnoręcznie wykonamy stroiki i ozdoby świąteczne z papieru. Techniki: origami, quilling, wydzieranka, wycinanka.

prowadzenie Jolanta Krzyworzeka-Sulim

jednorazowa wejściówka – 7 zł

 

8 grudnia (środa), g. 18.00, sala kameralna 203

liteARTura  „Życie, bierz mnie” 

Spotkanie z Jarosławem Szubrychtem, autorem pierwszej kompletnej biografii Andrzeja Zauchy, jednego z największych talentów i najwspanialszych głosów w historii polskiej muzyki.

spotkanie poprowadzi –  Łukasz Wojtusik

bilety – 2 zł

 

9 grudnia (czwartek), g. 18.00, Biała Galeria CENTRUM

ANNA GÜNTNER. MALARSTWO – wernisaż 

wstęp na wernisaż na podstawie zaproszeń  

wystawa czynna do 16 stycznia 2022 r. 

wstęp wolny 

 

9 grudnia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK 

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI

„Kaczmarock” – czyli Jacek Kaczmarski na rockowo

Muzycy ubierają pieśni Kaczmarskiego we współczesne aranżacje, podchodząc dla oryginału z szacunkiem, ale również z własnym pomysłem. 

wystąpią: Justyna Panfilewicz, Tomasz Paweł Orłowski, Darek Wawrzyniak, 

zaprasza  Basia Stępniak-Wilk

bilety – 25/20 zł  

10 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK

AGA ZARYAN i European Jazz Quartet „Christmas Songs” 

Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, selekcja ponadczasowych evergreenów o tematyce świątecznej oraz towarzystwo wybitnego zespołu European Jazz Quartet to kwintesencja koncertu.

Usłyszymy m.in.: radosne „Santa Claus Is Coming To Town”, „Jingle Bells”, pełne zadumy „Someday at Christmas” i nastrojowe „The Christmas Song”.

bilety – 90/80 zł 

 

11 grudnia (sobota), g. 11.00, s. 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki

„Niemiecka bajka”

Podczas warsztatów poznamy bohaterów niemieckiej baśni „Dziadek do Orzechów”, posłuchamy muzyki wybitnych niemieckich kompozytorów, dowiemy się czym jest historyczny „Szlak zabawek” i co można zobaczyć w Muzeum Zabawek w Norymberdze

jednorazowa wejściówka – 30 zł 

11 grudnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK 

ØRGANEK  „Na razie stoję, na razie patrzę” 

Usłyszymy utwory z najnowszej płyty artysty, ważnej tak ze względu na jej różnorodność stylistyczną jak i ważkość poruszanych treści. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne, komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół znacznie poszerzył swoje brzmienie, sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej. 

bilety – 99 zł

 

12 grudnia (niedziela), g. 12.00, Scena NCK 

DZIADEK DO ORZECHÓW – Royal Lviv Ballet 

Fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, a zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. 

Balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. W wigilijny wieczór mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W kolejnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Wyrazistość ruchów tancerzy, fantastyczna choreografia, magia świateł, dekorowane cekinami stroje i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na zapierający dech w piersiach, bajkowy występ Lwowskiego Narodowego Baletu. 

Czas trwania: 2 godziny (w tym jedna przerwa)

bilety – 110/90 zł 

 

12 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK 

JEZIORO ŁABĘDZIE – Royal Lviv Ballet 

Największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego – wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Zachwycające, ręcznie szyte, kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, że każdy spektakl jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuuje tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, czarując publiczność całego świata. 

bilety – 110/90 zł 

 

14 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.00, Scena NCK 

BAJKI MUZYKĄ PISANE „Roboty mają swoje bajki!” 

Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie 

Spektakl muzyczny na podstawie „Bajek robotów” Stanisława Lema, na zakończenie obchodów Roku Stanisława Lema. BAJKI MUZYKĄ PISANE to cykl spektakli muzycznych organizowanych przez Filharmonię Krakowską i Nowohuckie Centrum Kultury. Formuła muzycznych spotkań dla najmłodszych obejmować będzie baśniowe historie, opowiadane poprzez muzykę i śpiew. 

scenariusz i reżyseria, teksty piosenek – Jerzy Łysiński

muzyka i produkcja muzyczna – Marek Pawełek

bilety – 20 zł

15 grudnia (środa), g. 19.00, Scena NCK  

KAŚKA SOCHACKA  „Ciche dni tour”  

Usłyszymy utwory z płyty Ciche dni – historie powikłanych związków, życiowych pętli jakie zataczamy, naszych największych obaw, kryzysów i wątpliwości. To również, przedstawiona z lekkością i dystansem pogodzonego ze wszystkim człowieka, muzyczna opowieść kobiety, która próbuje złapać równowagę w świecie. 

bilet – 70 zł 

 

15 i 16 grudnia (środa, czwartek), g. 19.30, studio teatralne 209 

RYTUAŁ – Teatr Ab Intra

Spektakl na podstawie dramatu Jerzego Andrzeja Masłowskiego 

bilet – 20 zł

 

16 grudnia (czwartek), g. 12.00, Scena NCK 

KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR  „Australia i Nowa Zelandia” 

Spotkanie z Iwoną Marczak

bilety – 2 zł 

Iwona Marczak – urodzona w Krakowie, podróżniczka z zamiłowania – zwiedziła ponad 50 krajów na 6 kontynentach, nie unika jednak lokalnych mikro wypraw w krakowskie okolice. Z wykształcenia fizjoterapeutka i graficzka, pracuje jako wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego. Kocha zwierzęta i rośliny, w domu towarzyszy jej pies, kanarek oraz ponad 100 kwiatków.

 

17 grudnia (piątek), g. 18.00, Scena NCK 

18 grudnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK 

ZPiT KRAKOWIACY „70 lat na scenie”

Tradycyjny grudniowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca KRAKOWIACY prezentujący polską kulturę ludową w formie suit i obrazków scenicznych z różnych regionów kraju, ze szczególnym uwzględnieniem folkloru Krakowa i Ziemi Krakowskiej.

wystąpią Mali i Duzi KRAKOWIACY.

bilety – 20 zł 

 

18 grudnia (sobota), g. 11.00, sala 006 

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy 

„Elektryczne pomarańcze”

Czy wiecie, że cytrusy mogą przewodzić prąd? Wyobrażacie sobie lampki choinkowe zasilane limonką? A może zbudujemy cytrynowy wulkan? Cytrusy są niezwykle ciekawymi owocami, mają nie tylko dużo witamin, ale także sporo zastosowań chemicznych. Sprawdźcie sami!

jednorazowa wejściówka – 30 zł

 

19 grudnia (niedziela),  g. 11.00, sala kameralna 203

IRIS I TĘCZOWE DRZEWO – premiera

Teatr Figurki 

Zapraszamy do wspaniałego świata tęczowych elfów, gdzie niezwykłą przygodę przeżyje ciekawska Iris.  Spektakl będzie tłumaczony na język migowy. 

W założeniu spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 5. do 10. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba. 

bilety – 25 zł

 

19 grudnia (niedziela), g. 15.30, 18.00, Scena NCK 

TEATR TAŃCA TERPSYCHORA „Dziadek do orzechów”

Spektakl taneczny w na motywach baletu do muzyki Piotra Czajkowskiego łączący w sobie różne style i konwencje: taniec klasyczny, współczesny oraz historyczny.

bilet – 35 zł 

 

27 grudnia (poniedziałek), g. 18.00, Scena NCK

CAŁĄ NOC PADAŁ ŚNIEG… Kolędy i pastorałki Piwnicy pod Baranami 

Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny koncert świąteczny jest „magia”: Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy, galicyjskie wino to obrazy, które zimową porą towarzyszą świątecznym koncertom legendarnej Piwnicy Pod Baranami. Większość utworów to powstałe w ciągu sześćdziesięciu lat Piwnicy (pisane zawsze na coroczne, przedświąteczne „Opłatki”) oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Tamary Kalinowskiej, Leszka Wójtowicza, Piotra „Kuby” Kubowicza do tekstów wybitnych poetów. Ten niezwykły występ będziemy mieli okazję obejrzeć w wykonaniu  30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami.

bilety – 80/60 zł  

 

29 grudnia (środa), g. 18.00, scena NCK 

SKALDOWIE – wielki jubileusz 

Koncert jubileuszowy z okazji 55-lecia działalności zespołu. 

Skaldowie w latach 70. byli jednymi z największych gwiazd polskiej sceny, a ich utwory – Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Nie całuj mnie pierwsza, Medytacje wiejskiego listonosza, Cała jesteś w skowronkach czy Kulig stawały się ponadczasowymi przebojami. W Nowohuckim Centrum Kultury zagrają z okazji jubileuszu 55-lecia działalności. 

bilety – 40/30 zł

 

31 grudnia (piątek), g. 20.00

BAL SYLWESTROWY 2021

Sylwester w NCK to gwarancja dobrej zabawy w miłym towarzystwie – do białego rana.
Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu „Czakram”, wytworne menu Jurek-Catering, liczne konkursy z nagrodami i… niespodzianka! Podczas balu jedna z par wylosuje „Kolację dla dwojga”. 

 

NCK wystawy ||grudzień 2021 

 

MARSZ MARSZ POLONIA – wystawa fotografii

1 października – 31 grudnia, Złota Galeria CENTRUM 

wstęp wolny

 

WOJCIECH ŁYKO  „All That Jazz”

28 października – 31 grudnia, Czarna Galeria CENTRUM 

wystawa fotografii towarzysząca Krakowskim Zaduszkom Jazzowym 

wstęp wolny 

 

MONIKA STACHNIK-CZAPLA „Koncertowo” 

4 listopada – 31 grudnia, Foto Galeria 

wstęp wolny 

 

ANNA GÜNTNER. MALARSTWO 

9 grudnia 2021 – 16 stycznia 2022, Biała Galeria CENTRUM 

wstęp wolny 

wernisaż – 9 grudnia 2021 (czwartek), g. 18.00 

wstęp na wernisaż na podstawie zaproszeń  

 

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO – stała wystawa malarstwa

Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich 

czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00 

bilety – 15/12 zł

 

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA – stała wystawa malarstwa i grafiki

Kolekcja Agaty Dudy-Gracz

czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00 

bilety – 15/12 zł

 

A już w nowym roku: 

 

13 stycznia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK 

WAGLEWSKI FISZ EMADE „Duchy ludzi i zwierząt”

 

16 – 28 stycznia , Scena NCK 

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI 

 

22 stycznia (sobota), g. 20.00, Scena NCK 

MARIA DĘBSKA „Bo we mnie jest seks” – piosenki Kaliny Jędrusik

 

30 stycznia (niedziela) 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

 

PLACES WORTH YOUR TIME