Zwierzęta domowe

0

Wystawa Zwierzęta domowe jest próbą diagnozy sytuacji współczesnych krakowskich twórców młodego pokolenia. Prezentowani artyści to wybrani uczestnicy pierwszych edycji projektu SEJSMOGRAF, odbywającego się w Galerii Bunkier Sztuki.

W swoich działaniach artyści skupiają się na osobistych przeżyciach i myślach, oddając tęsknotę za ciałem i materialnością. Intymny charakter ich twórczości sprawia, że odrzucają utylitarną funkcję sztuki. Wycofując się w zacisza swoich pracowni, gdzie mierzą się z nieustanną potrzebą tworzenia i realizują pomysły z wyobraźni i marzeń. Z dokładnością kartografów czy astronomów badają wymyślone przez siebie światy. Kreują wciąż nowe „niepotrzebne byty” – produkty szczególnej wrażliwości i pragnienia materialności.

Prace na ekspozycji tworzą opowieść o ich prywatności i mikrokosmosach artystów. Przestrzeń Galerii funkcjonuje dla nich jako bezpieczne laboratorium badawcze, które pozwala pielęgnować namiętności, urealniać sny, kontemplować gesty. Dla odbiorców tworzy z kolei zbiór ćwiczeń dla wyobraźni, zachęcając do zmian sposobu myślenia.

Czas trwania: 14.04.2018–24.06.2018         

Artyści: Michalina Bigaj, Justyna Gryglewicz, Kornel Janczy, Martyna Kielesińska, Adrian Kolerski, Magdalena Lazar, Justyna Mędrala, Anna Pichura, Filip Rybkowski, Kolektyw Smutna Buźka – Karolina Jarzębak i Aleksandra Nowakowska, Michał Sroka, Eliasz Styrna

Kuratorka: Marta Lisok     Aranżacja wystawy: Bartek Buczek     Koordynatorka: Jolanta Zawiślak     Miejsce: Galeria Bunkier Sztuki, piętro

PLACES WORTH YOUR TIME